Duygulandıran jest!

Yenişehirli Engelliler Kurucu Başkanları Harun Sak’ı unutmadılar. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Yenişehir’de yapılan yürüyüşün ardından hep birlikte 2 aydan bu yana ev hapsi nedeniyle evinden çıkamayan Harun Sak’ın evine giden engelli ve yakınları Harun Sak’a çiçek taktim edip her zaman yanında olduklarını belirttiler.

Yenişehir 3 Aralık 2018 17:29
Duygulandıran jest!
-A +A

Engelli aileleri adına konuşan engelli annesi Vildan Killaz, Harun Sak’ın Yenişehir’de engellilerin adı bile anılmazken kurduğu dernekle büyük işler başardığını  belirterek, ‘Bu gün Yenişehirli engelliler evlerinden çıktıysa bunu Harun Sak başkanımıza borçluyuz. Biz onun sayesinde çok büyük hizmetler aldık. Onun yaptıklarını unutamayız. Bu günlerde geçecek ve adalet yerini bulacak yine bizim yanımızda bizim destekçimiz olacaktır. Bundan hiç şüphemiz yok. Kendisine bu zamana kadar bizlere yaptığı destekler için teşekkür ediyoruz. Bizim engelli çocuklarımız sürekli ona dua ediyor. İnşallah yakın zamanda aramızda olacaktır. Biz dernekten arkadaşlar olarak Harun başkan bize gelemiyorsa biz de ona gideriz dedik ve böyle bir şey düşündük’ dedi.
 
10’larca engelliyi evinin önünde gören Harun Sak’da uzun süre şaşkınlığını gizleyemedi.

Yapılan jest karşısında duygulanan ve göz aşlarına engel olamayan Harun Sak, ‘Ben dernek başkanlığı dönemimde sürekli biz büyük bir aileyiz diyordum. Bu gün bir kez daha gördüm ki gerçekten biz engelli camiası olarak büyük bir aileyiz. Bu sıkıntılı dönemimde yapılan yürüyüş sonrası beni unutmayarak evime kadar gelmeleri beni çok mutlu etti. Gerçekten hiç beklemediğim ince bir davranış gösterdiler. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu sıkıntılı süreçte yüzlerce Yenişehirli hemşehrim ziyaretime gelip bana destek oldular. Ancak en anlamlısı bu oldu. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Rabbim hepsinden razı olsun. Bu sıkıntılar bitecek adalet yerini bulacak ve ben yine bu çok özel kardeşlerimin hizmetinde emrinde olacağım. Bu güne kadar aldığım en anlamlı hediye ve ziyaret oldu. Bu vesile ile bütün engelli kardeşlerimi bu özel günde tekrar saygı ile anıyorum. İyi ki Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneğini kurmuşum ve iyi ki bu büyük ailenin bir bireyiyim’ diye konuştu.
 


Kaynak : Ebru ERGÜL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti