DSP Yenişehir İlçe Başkanı Eyüp Şahin “Su problemi yatırım ile çözülür”

Yenişehir 13 Ekim 2020 09:31
DSP Yenişehir İlçe Başkanı Eyüp Şahin  “Su problemi  yatırım ile çözülür”
-A +A

Ertan ADANA/Özel haber

DSP Yenişehir İlçe Başkanı Eyüp Şahin, 85 bin nüfusa dayanan Yenişehir’in susuzluk sorununa çözüm için BUSKİ ve Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet etti.
Başkan Eyüp Şahin; “İlçemizin 62 mahalle ve köyünde su problemi devam ediyor” dedi. DSP Bursa’nın “İhtiyacı Olan Öğrencileri Yararına İnternet Kampanyası” için açmış olduğu standa DSP İznik İlçe Başkanı Orhan Sevim ile birlikte gelen Başkan Eyüp Şahin; “İlçemizin 12 köyünde su meselesi kronik olarak devam ediyor. Akan su yeterli değil yada hiç akmıyor. Bu yüzden yetkililerin su problemini en kısa zamanda halletmesini istiyoruz. Tarlalarımıza ise geçenlerde bir ilçe başkanımızın da basına aktardığı gibi fosiptik suları akıtılıyor. Temiz ve sağlıklı suları içmek Yenişehirlilerinde hakkı. İlçede planlanan 2 baraj projesinin bitirilerek en kısa zamanda faaliyete geçirilmesini bekliyoruz. Bu sayede bizde hakkımız olan temiz suya kavuşacağız.” Dedi.

“İznik Gölü Hızla Debisi Çekiliyor, Sebebi Bulunmalı”

DSP İznik İlçe Başkanı Orhan Sevim ise yaptığı açıklamada; “Adımızı taşıyan İznik Gölü var. Göl bu yıl 30-32 metre geçmiş yıllarda olmadığı gibi çekildi. BUSKİ ve DSİ’nin gölün çekilmesi ile ilgili yapmış olduğu bir çalışma var. Yapılan bu çalışmaları kamuoyu ile ilgili devlet kuruluşlarının paylaşmasını bekliyoruz. İznik Gölünü besleyen derelerin bu yıl her nedense su debilerinin düştüğünü gözlemlemekteyiz. Gözlün çekilmesinin nedenlerinden birinin bu olduğunu düşünsekte asıl sebebi BUSKİ ve DSİ’nin bulduğunu düşünmekteyiz. Eğer göl sürekli su kaybederse kuruyacaktır. Geçmişte tarlaların sulanmasında göl suları kullanılsa da bu çekilme olayı 4-5 metreyi geçmiyor, 40-45 gün sonra tekrar aynı seviyesine geliyordu. Bu konuda endişeliyiz.” ifadelerini kullandı.

“Sayın Aktaş Bursa’ya Olan Sorumluluklarını Yerine Getirecektir.”

DSP Bursa İl Başdanışmanı İsmail Kutlu Kaya’da; “İki İlçe Başkanımızın da dinledik. Bursa’nın genelinde su problemi olduğunu söyleyebilirim. Ancak; Yenişehir ve İznik birbirine sınır komşusu olan ve Osmanlı’ya başkentlik yapmış iki şehir. Bu tarihi miras ve sorumluluk nedeni ile BUSKİ ve DSİ’nin üzerine düşen görevi yerine getirmesi lazım. 3 milyonluk kenti yöneten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Alinur Aktaş’ın iki ilçemizin yaşadığı sorunlar ile ilgileneceği inancımız tamdır.” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Göleç’ten Müftü Kavşak’a ziyaret

Göleç’ten Müftü Kavşak’a…

09:29 - 21 Ekim 2020
Yenişehir
İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel “AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ”

İYİ Parti Yenişehir İlçe…

09:30 - 21 Ekim 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: “MUHTARLAR DEVLETİN YERELDE GÖZÜ KULAĞI”

Yenişehir Belediye Başkanı…

09:27 - 20 Ekim 2020
Yenişehir
Aydın'dan öğrencilere hijyen paketi

Aydın'dan öğrencilere hijyen…

09:36 - 19 Ekim 2020
Yenişehir
Aydın'dan öğrencilere hijyen paketi

Aydın'dan öğrencilere hijyen…

09:36 - 19 Ekim 2020
Yenişehir
 "CHP, hizmet etmeyi bizden öğrensin"

"CHP, hizmet etmeyi bizden…

09:36 - 19 Ekim 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti