Diş kliniği ne oldu?

Yenişehir’de yaklaşık 1 yıldan bu yana açıldı açılacak denen Yenişehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Semt Polikniliği’nin son durumu vatandaşın merakını çekiyor.

Yenişehir 13 Ocak 2018 00:50
Diş kliniği ne oldu?
-A +A

    Yeni Mahalle’de bulunan TOKİ Sosyal Konutlarının yanına yapılan ve her şeyinin hazır olduğu söylenen Polikniliği’nin açılmaması vatandaşın tepkisini çekiyor.
 
   Yenişehirli vatandaşlar, 1 yıldan bu yana sık sık siyasiler açıldı açılacak, az bir işi kaldı diye sık sık haber yaptırdılar. Biz de heyecanla açılacağı günü bekliyoruz. Ancak halen açılamadı. Komşu ilçemiz İnegöl 1 yılda koskoca diş hastanesi açıp faaliyete soktu. Biz ise küçücük bir kliniği hizmete sokamadık. Özellikle iktidar partisi ilçe başkanından ve belediye başkanından bu konuyla ilgili bir açıklama bekliyoruz. Diş kliniğinin ne eksiği var? Bu eksiklikler ne zaman giderilecek? Diş kliniği ne zaman faaliyete geçecek? Bu zamana kadar yapılan açıklamalar da vatandaşa neden doğru bilgi vermediniz?’ diyerek tepkilerini dile getirdiler.
 
   Yenişehir’de diş kliniğine acilen ihtiyaç olduğunu da belirten vatandaşlar, ‘mevcut hastanemizdeki diş doktorları gerçekten çok gayretliler. Günde bakmaları gereken hastaların çok üstünde bir hastaya bakıyorlar. Bu bölgeye yapılan ve fiziki anlamda bir eksiğinin olmadığın söylenen klinik bir an önce açılmalı ve vatandaşın emrine sunulmalı. Duyumlarımıza göre bir teknisyen olmadığı için açılamıyormuş. Koskoca iktidar partisi ilçe başkanının bir teknisyen getirmeye gücü yetmiyorsa yazıktır günahtır. Biz Yenişehirliler olarak bir an önce bu kliniğin faaliyete geçmesini bekliyoruz. Eğer bu bina açılmayacaksa bu kadar masraf neden yapıldı bunu anlamıyoruz’ dediler.
 
   Yenişehir’de Yeni Mahalle’de bulunan TOKİ Sosyal Konutlarına ait binada geçtiğimiz yıl yapılan tadilatla mevcut bina diş kliniğine çevrilmiş ve İnegöl Diş hastanesine bağlı bir polikinik olarak hizmet vereceği söylenmişti. 

Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : bursa, yenişehir, diş kliniği,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti