Dereköy Lojman Binası Temel Atma Töreni Yapıldı

Dereköy Mahallesi lojman binası temel atma töreni 12 Ekim 2017 Perşembe günü BBB Başkanı Recep Altepe’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yenişehir 20 Ekim 2017 00:32
Dereköy Lojman Binası Temel Atma Töreni Yapıldı
-A +A

Temel atma törenine, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, BBB Başkanı Recep Altepe, Belediye Başkanımız Süleyman Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bektaş, Belediye Meclis Üyeleri, ilçe protokolü, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Belediye Başkanımız Süleyman Çelik, törende yaptığı konuşmasında; “Değerli Başkanım, sizleri örnek alıyoruz. İlçe Belediyesi olarak yapmış olduğumuz ihalede bu beşinci İmam evimiz. Bizler biliyoruz ki artık Belediyeler de yerelde tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek konuma geldi. Kıblepınar ile başladık, bugün Dereköy’deyiz. Takribi 80 m²’lik bir inşaat alanımız mevcut. Allah’ıma hamdolsun Büyükşehirimizle yapmış olduğumuz çalışmalarda, imam arkadaşlarımızın talepleri doğrultusunda böyle bir eseri, değerli Belediye Başkanımın böyle bir caminin tadilatıyla göstermiş olduğunuz gayretin neticesinde, bizim de böyle bir imam eviyle gayret göstermemiz muhakkak gerekliydi. Bu duygu ve düşüncelerle sizlerle bugün buradayız. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.
Dereköy Mahallesi İmam evi temel atma töreninde daha sonra kürsüye gelen BBB Başkanı Recep Altepe ise konuşmasında “ Hangi mahalleye gitsek Belediyemizin eserleri var. Allah’a şükür bereket dönemi. Allah nazardan saklasın, Allah memleketimize sıkıntı vermesin. Düşmanlarımızı sevindirmesin. Türkiye genişliyor, kalkınıyor. Gelişen ve kalkınan Türkiye ile birlikte dostlarımız mutlu ama düşmanlarımız da üzülüyor, onlar sıkıntıda. Bu Türkiye nasıl bu kadar hızlı büyür. En ücra köşesinde bile tarihi eserler ayağa kalkıyor. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Dünyayı dolaşıyoruz. Avrupa’ya gidiyoruz, böyle köylerin köşelerinde tarihi eserlerin hepsi yerel yönetimler tarafından ayağa kaldırılıyor. Sadece şehrin merkezinde değil köylünün üretimine de kafa yoruyor” dedi. Dereköy Mahallesi'ne yapılan İmam Evi inşaatında emeği geçenlere teşekkür eden BBB Başkanı Recep Altepe, ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde Dereköy Mahallesi imam evi temel atma töreni protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

Kaynak : MUSTAFA EFE / YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : bursa, lojman, tören,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti