Dereceye giren öğrencilere ödül

Yenişehir’de, LGS sınavında dereceye giren öğrencileri Yenişehir Milli Eğitim müdürlüğü ödüllendirdi.

Yenişehir 17 Ağustos 2018 15:41
Dereceye giren öğrencilere ödül
-A +A

  Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu müdürlüğü salonunda gerçekleştirilen törende konuşan Yenişehir Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Milli Eğitim Başarıyı Ödüllendirme komisyonu olarak LGS sınavında dereceye giren öğrencileri ödüllendirme kararı aldıklarını belirterek, ‘Yenişehir’de yüzde 10 dilimine 46 öğrencimiz girdi. Yüzde 2’lek dilimde ise iki öğrencimiz var. Kendilerini tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Yenişehir’de eğitim kalitesinin artması için bizlere her türlü desteği sağlayan başta Kaymakamımız Suat Seyitoğlu olmak üzere bütün yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca tüm okul müdürü ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum’ dedi.


 
   Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da, konuşmasında, başarılı öğrencileri ve velilerini tebrik ettiğini belirterek, ‘1 milyon 10 bin öğrenci içinde ilk 100 bin’e kalan öğrencilerimizi ödüllendiren Milli eğitim müdürlüğümüze de teşekkür ediyorum. Önünüzde 4 yıl  var ve bu 4 yılın sonunda Üniversite sınavlarına gireceksiniz. Bu kez 2 milyon öğrenci içinde ilk 50 bine girmek için çabalayacaksınız. Bunun için çok çalışmanız lazım. Şu anki çalışma sistemini sürdürürseniz 4 yılın sonunda çok iyi bir Üniversite kazanabilirsiniz’ dedi.   Öğrencilere en iyi olmaları konusunda da uyarılarda bulunan Kaymakam Seyitoğlu, ‘En iyi olursanız en iyi üniversiteden mezun olup en iyi işi bulabilirsiniz. Kesinlikle çalışma azminizi yitirmeyin. Çünkü yarın bizlerin oturduğu yerlerde sizler oturacaksınız. Çok çalışırsanız ülkemiz bu gün yaşadığı ekonomik sıkıntıları yaşamaz, 15 temmuz hain darbe girişimlerini bir daha yaşamayız’ diye konuştu. 


 
   Daha sonra başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.


  
 Yenişehir’de LGS sınavının birincisi TOKİ Orhangazi Orta Okulundan Kadir Berk Sabır, ikinci yine aynı okuldan Nisanur Baştür ve üçüncü Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Tusem Özbay oldu.


Kaynak : ERTAN ADANA/YENİŞEHİR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti