Davut Aydın ilk toplantısını yaptı

Yenişehir Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Davut Aydın başkanlığındaki ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Yenişehir 11 Nisan 2019 10:43
Davut Aydın ilk toplantısını yaptı
-A +A

Toplantıda Davut Aydın 25 meclis üyesinin tümüne elleri ile rozetlerini taktı Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Belediye Başkanı Davut Aydın, ortaklaşa çalışmanın önemini vurguladı.Belediye Meclisinde güzel hizmetlerin kararlarının alınmasını istediğini belirten Başkan Aydın, yapıcı eleştirilere açık olduğunu ifade etti. Haksız eleştirilerin başta ilçeye olmak üzere kimseye bir yararının olmadığını anlatan Aydın, “Belediye Meclisini, bu ilçeyi hep birlikte yöneteceğiz. 4 ayrı siyasi partinin belediye meclis üyeleri var. Bu meclisin gereksiz tartışma yeri değil, güzel hizmetlerin yapılacağı bir yer olmasını diliyorum. Salt siyasi olarak bakarsak, hiç bir yere gidemeyiz. Bu milletin vebalini kaldıramayız” dedi.
53 bin nüfusu olan ilçenin bütün vebalinin üzerlerinde olduğunu söyleyen Başkan Aydın, eski bir belediyeci olduğunu vurguladı. Aydın, “Yeni başkan, eski bir belediyeciyim. Bu konuda tecrübelerim var. Her kesimden meclis üyelerimiz var. Tecrübeli meclis üyelerimiz, belediye başkanlığı yapmış başkanımız var. Süleyman Çelik Başkan dâhil olmak üzere tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Ahrete göçmüş olanlara da Allah rahmet eylesin, hepsinin mekânları cennet olsun. Hepsi bu memlekete iyi bir şey yapmak için geldi. Bu memleket hepimize yeter” diye konuştu.
Eleştirilere açık olduğunu tekrarlayan Başkan Aydın, sözlerini şöyle tamamladı: “Hatamız varsa hemen düzeltiriz. Biz birbirimize yabancı değiliz. Burasının örnek bir meclis olduğunu herkes görsün arkadaşlar. Bizim ilçemiz avantajlı. Altyapının yüzde 80-90’ı bitti.  Bundan sonra görüntüsünü değiştirelim. Dışarıdaki insanlara da örnek olalım. Eleştiri olacak ama haksız yere eleştiri olmasın. Vatandaşa doğru bilgi verelim.
Siyasi görüşlerinden ötürü, oy vermiş vermemiş olanlar arasında ayrım yapmayacağız. Herkesin fikirlerine ihtiyacımız var.” Yapılan oylamada Belediye Başkan Yardımcılığı görevine Mesut Bedel seçildi. 1. Başkan Vekilliği görevine Mesut Bedel, 2. Başkan Vekilliği görevine ise Kamil Aydoğdu getirildi. Nilüfer Şahin ve R. İlknur Çelebi Kâtip Üye, Nurettin Aydın ve Serhat Savcı ise Encümen Üyesi oldular. İmdat Cav ve Serhat Savcı da yedek üye seçildiler.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde çeşitli komisyonlara üye seçimleri gerçekleştirildi.


Kaynak : Belkız EFE

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti