Davut Aydın’dan festival sözü

Cumhur İttifakının Yenişehir Belediye Başkan adayı MHP’li Davut Aydın, önümüzdeki yıl biber festivali ile birlikte küçükbaş hayvan festivali yapacaklarının da müjdesini verdi.

Yenişehir 13 Mart 2019 17:08
Davut Aydın’dan festival sözü
-A +A

Küçükbaş hayvancılık konusunda duayen isimlerden Kemal Çığırdan’ı çiftliğinde ziyaret eden Davut Aydın, Kemal Çığırdan’ı uzun süredir takip ettiğini ve özellikle küçükbaş hayvancılık konusunda son derece uzman olduğunu belirterek, ‘Geçtiğimiz yıl Türkiye Çobanları Küçükbaş Hayvan ve Ekipmanları Tanıtım Günleri adı altında bir festival yaptığını biliyorum. Yenişehirli bir arkadaşımızın böyle bir festival Karacabey’de yapmasına üzülmüştüm.Bu gün de nasip oldu kendisini ziyaret ettim ve rabbim nasip ederde Belediye Başkanlığı koltuğu bize nasip olursa bu yıl eylül ayında yapacağımız biber festivalinde aynı zamanda küçükbaş hayvan festivalini de birlikte yapacağız. İlçemizin yetiştirdiği bu değerlere sahip çıkacağız. Gerçekten ilçemiz bu tür etkinliklerle küçükbaş hayvancılığın merkezi olacak ve ilçemiz tanıtımı açısından da son derece yararlı olacak. Bu festivalin  sözünü şimdiden sizlere veriyorum’ dedi.
Türkiye çapında ve uluslararası arenada küçükbaş hayvancılık konusunda duayen isimlerden olan Kemal Çığırdan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Cumhur İttifakının Belediye Başkan adayı Davut Aydın’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ben bu ilçenin çocuğuyum ve bu ilçeye faydalı olmak istiyorum. İnşallah bu yıl küçükbaş hayvan fuarını ilçemizde yaparsak ben çok mutlu olacağım. İlçeme bir nebze katkı sunabilirsem ne mutlu bana’ dedi.


Kaynak : Ertan ADANA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti