Çiftçiyi sözleşmeli tarım kurtaracak

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Yenişehir çiftçisini içinde bulunduğu sıkıntıdan ancak sözleşmeli tarımın kurtaracağını belirtti.

Yenişehir 17 Mayıs 2019 13:19
Çiftçiyi sözleşmeli tarım kurtaracak
-A +A

Aktaş, Yenişehir Ovası'nda son yıllarda firmalarla çiftçi arasında gerçekleştirilen sözleşmeler sayesinde, sözleşmeli tarıma ilginin arttığını söyledi.

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, çiftçinin en önemli sorunlarının başında gelen pazar sorununa çözüm getirmek amacıyla başlatılan girişimlerden olumlu sonuçlar alındığını söyledi.

Yenişehir Ovası'nda son yıllarda firmalarla çiftçi arasında gerçekleştirilen sözleşmeler sayesinde bu kapsamda ürün yetiştirilmesinin yaygınlaştığını dile getiren Aktaş, “Alıcı firmalarla temasa geçip Yenişehir Ovası'na davet ediyoruz. Söz konusu ürünün yetiştirilmesinin istendiği alan, ürünün fiyatı ve ödeme koşulları baştan belirleniyor. Çiftçi böylece önünü daha iyi görebiliyor. Bunun yanında çeşitli koşullara bağlı olarak yaşanacak olumsuz gelişmeler her iki tarafı da olumsuz etkilemiyor.  Çünkü 'sözleşmeli tarım' üreticiye fiyat ve satış garantisinin bulunduğu hazır bir pazar sunuyor” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti