Çiftçiye faiz indirimi

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Bayraktar'ın yapmış olduğu girişimler sonucunda kredi faizlerinde indirim yapıldığını belirtti.

Yenişehir 7 Ocak 2020 10:21
Çiftçiye faiz indirimi
-A +A

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş yaptığı açıklamada, “Türkiye Ziraat Odaları Birliği yönetim kurulu Başkanı Şemsi Bayraktar'ın yapmış olduğu girişimler sonucunda önce Tarım Kredi Kooperatifleri’nde Tarsim ve sertifikalı tohum kullanan çiftçilerimiz % 3.5 'e kadar faizler indirildi. Ziraat Bankası Tarımsal Kredi Bitkisel Üretim ve Traktör Kredileri’ni tabela faiz oranı %12 den %9'a sübvanse ile birlikte faizi oranları % 4.50 kadar indirildi Türkiye’mizdeki çiftçi ve üreticilerimiz adına Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar ve Türkiye Ziraat Odaları Birliğine Yenişehirli çiftçilerimiz adına teşekkür ederiz” dedi. 
 
TARIM BAĞ-KUR PRİMİ ARTTI
 
Sadi Aktaş ayrıca Tarım Bağ-kur primlerinin artmasının üreticiyi zora sokacağını belirterek, “Tarım Bağ-Kur primlerine Yapılan %19,6 artış, zor durumda olan üreticilerimizi prim borçlarını ödeyemez duruma getirir. Yaşanan Ekonomik koşullar ve kur artışından dolayı zor durumda olan çiftçilerimize yapılan prim artışı çok fazla olmakla birlikte 2019 yılında 764,96 TL olan Tarım Bağ-Kur primi yapılan artışla %19,6 artışla 2020’de en düşük Tarım Bağ- Kur primi 913,80 lira olmuştur. Primi düzenli ödeyenler için ise bu tutar 781,37 lira olarak uygulanacak. Düzenli prim ödeyen Tarım Bağ-Kurlular primlerinde ise 5 puanlık indirim sayesinde 132,43, lira avantaja sahip olacak. Yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı düzenli prim ödeyen üreticilerimiz yok diyecek kadar azdır” diye konuştu.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti