CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse: “ONLAR KESTİ, BİZ DİKTİK”

Yenişehir 29 Ağustos 2020 09:30
CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse: “ONLAR KESTİ, BİZ DİKTİK”
-A +A

Kaan KOÇAK/Özel haber
 
Kirazlıyayla direnişine en çok destek veren CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse ve  CHP örgütü kesilen ağaçların yerine yeni fidanlar dikti. İlçe Başkanı Köse, “Vicdan sahibi tüm kişilere teşekkür ediyorum” dedi
 
 
CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse, İlçe Kadın Kolları Başkanı Şengül Çoban, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş ve Yönetimi ile birlikte Kirazlıyayla’ya giderek köy kadınları ile buluştu. CHP Heyeti ilçe binasında daha sonra gelinen süreçle ilgili bir değerlendirmede bulundu. İlçe Başkanı Köse; “Heyet olarak ilçe binamızda yapmış olduğumuz faaliyetleri ve bundan sonraki çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Kirazlıyayla ile ilgili köylülerimizin yaptığı direnişte bugüne kadar yanımızda olan tüm Siyasi Parti ve STK Yöneticilerine candan teşekkür ediyorum. Onları madene karşı gösterdikleri örnek  direnişten ve başarılarından dolayı kutluyorum. Bu süreçte madene karşı köylünün yanında yer alan  vicdan sahibi tüm kişilere tekrar teşekkür ederim.
 
İl Kadın Kollarımız gelirken tüplü fidan getirmişler. Köyün kahraman kadınları ile birlikte onları diktik. Fidanlarla birlikte sevgiyi ve dostluğu da ektik toprağa. Dikim faaliyeti devam ederken  köyümüzün kadınları ile partimizin kadınları arasında  kısa surede olusan samimiyet ve dostluk bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Köyden kimi ekmek, kimi taze fındık, kimi haşlanmış mısır ikram etti. Faaliyet öncesi ve sonrası koca çınarın  altında çay içtik, sohbet ettik. Sureci bir kez daha değerlendirdik . Bizimle ekmeğini paylaşan, gönüllerini açan bu güzel  insanlara en içten sevgilerimi sunuyorum. Bu gün kü; etkinliğe katılarak mücadelemize destek veren tüm kadın arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Etkinlik güzel oldu ve hepimiz için değerliydi. 
 
Diktiğimiz fidanların kurumaması ve Kirazlıyayla'nın yeşil kalması için suya ihtiyaç var. Maden firmasının  kuruttuğu Kamışlı göl ve yıktığı çeşmelerde su yok. Biz çeşmelerin ve gölün değil Kirazlıyayla kadınlarının ve çocuklarının göz yaşlarının kurumasını istiyoruz.  Dernek başkanımız Nedim Beye, aza Mustafa ve tüm Kirazlıyayla insanına içten muhabbetlerimi ve sevgilerimi gönderiyorum. Tüm teşkilâtımızla sonuna kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti