CHP İKTİDARA HAZIR

CHP Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Yenişehir’de partililerle bir araya geldi. Karabıyık, CHP’nin iktidara hazır olduğunu ve bütün programlarının hazır olduğunu belirtti.

Yenişehir 1 Kasım 2019 09:41
CHP İKTİDARA HAZIR
-A +A


Belkız EFE/ Özel Haber
 

   Yenişehir ilçe lokalinde partililerle bir araya gelen Lale Karabıyık yerel ve genel politikalar hakkında partililerle sohbet etti.  Sohbet toplantısında ilk olarak CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse konuştu. Köse Yenişehir’in sorunları ile ilgili yaptığı konuşmada, “Yenişehir sorunlar yumağı bir ilçe oldu. Genel ve yerel anlamda sıkıntılar çok büyük. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları stadyumda yapılmalı. İnsanlar saatlerce ayakta tören izliyor. Kirazlıyayla mahallemize yapılması planlanan maden tesisinin iptal edilmesini istiyoruz. Boğazköy Barajı ve Kocasu kirli akıyor önlem alınmıyor. Sokak hayvanları için bir barınak yok. Kapalı Pazar yeri hala yapılamadı. Hızlı trenin yavaş trene dönüştürüldüğü konusunda duyumlar alıyoruz. Bu konuyla ilgili gerekli çalışmaların yapılmasını istiyoruz. Bilecik yolu yıllardan bu yana yapılamıyor. Yeni yapılan hastanenin ciddi anlamda doktor ve personel ihtiyacı var. Yeni yapılmasına rağmen hastane dökülüyor. Eski hastanenin durumu ne olacak belli değil. Otomotiv Test Merkezi ile ilgili son durum nedir? Yapılacak diye arazi de imzalar atılmıştı ve bir daha çivi bile çakılmadı. Ciddi bir otopark sıkıntısı var. Yüksek okul var ancak yurt sıkıntısı çok büyük. En pahalı ekmeği Yenişehir’de yiyoruz. Sulama suyunda üreticimizin ciddi sıkıntıları var. Birde partililerimizin merak ettiği bir konu var. Malum kongre sürecine girdik. Genel Başkanımızın kongreler çarşaf liste ile yapılsın diye bir açıklaması var. Bu konu ile ilgili de bilgi istiyoruz” açıklamalarında bulundu.
 
 
 ‘BİZ SEÇİME HAZIRIZ’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık’da yaptığı konuşmada, İlçe başkanı Ahmet Köse’ye teşekkür ederek, “İlçe sorunlarına duyarlı davranıp bizlere aktardı. Biz bu konuların takipçisi olacağız” dedi.
 
   Türkiye’nin sürekli bir seçim temposunda olduğunu belirterek, “Biz seçime hazırız. Yerel seçimlerde son derece başarılı olduk. Yerel seçimin galibi biz olduk. Aday belirleme sürecinde yaşanan sıkıntılar oldu. Ancak bir ittifak yapıldı ve başarıya ulaşmak için bunlar olmak zorundaydı. Bu iktidara dur demek için bu ittifak gerekliydi. Bu iktidar artık bu ülkeye zarar veriyor. İttifak görüşmeleri kolay olmuyor. Çıkartılan adayları bile geri çektiğimiz oldu. Buna mecburduk. Biz geneli düşünmek zorundayız. Bazı büyük şehirleri almak için bazı yerleri vermek gerekiyordu. Ama sonuca baktığımızda biz başarılı olduk. 11 büyükşehir, 10 ilçe ve toplam 251 belediye aldık. Türkiye’nin yüzde 70’e yakınına hitap ediyor aldığımız belediyeler. Yapılan kamuoyu yoklamalarında ciddi bir kararsız seçim var. Biz kendimizi doğru anlatmalıyız ki iktidar olalım” diye konuştu.
 
‘AMACIMIZ İKTİDAR OLMAK’
 
Parti üyeleri olarak halkın güvenini kazanmanın önemli olduğunu belirten Vekil Karabıyık, “Bizim en büyük zafiyetimiz bir birimizi yiyoruz. Bizim amacımız iktidar olmak. Yeniden demokrasiyi getirmek. Biz rakipleri bırakıp kendimiz ile uğraşıyoruz. İşte her şey orada bitiyor. Bir birimizi eleştireceğiz ancak yıpratmayacağız bir birimizi. Bir birimizi tüketmeye çalışırken partimizi tüketiyoruz. Benim asla bir adayım yok. Şu anda ilçeleri geziyorum. Bu gezilerin tek amacı birliğe beraberliğe çağırmak. Güven duygusunu sağlamaktır. Beni kim aday olursa olsun ilgilendirmiyor. Çok güzel bir ivme kazandık. Güçlerimizi bir araya getirip iktidarın yanlışları ile uğraşalım. Biz Genel Başkan olarak asla bir aday belirleyelim siz onu destekleyin diye bir çalışmamız yok. Biz küskünlüklerin aradan kalkmasını istiyoruz. Birlik içinde olmak istiyor genel merkez. Kazanan ve kaybeden tokalayıp birlikte çalışmak zorunda iktidar olmak için. Benim milletvekili olarak Genel Başkan yardımcısı olarak görevim delege yazmak, il ve ilçe başkanı belirlemek değildir. Bizim hedefimiz bir. Birbirimizi sevemeyebiliriz ama ülkemizi, cumhuriyetimizi seviyoruz. Ortak noktamız Atatürkçü olmamız. Genel başkanımızın hedefi de uzlaşmaktır. Tek isteğimiz bu. İktidar ne zaman seçim olmayacak derse seçim oluyor. Bu nedenle AK Parti Genel Başkanı seçim olmayacak dedi. O zaman kesin seçim olacak. Ülkenin durumu çok kötü. Sadece ekonomi değil, Türkiye’de her şey çok kötü. Bu nedenle bizim birlik olup bu iktidardan kurtulmamız lazım” ifadelerini kullandı.
 
   Yenişehir’in sorunlarını tek tek not aldığını, bunları TBMM’de dile getireceğini söyleyen
CHP Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık Dünya Tasarruf Günü ile ilgili de yazılı bir açıklama yaptı. Dünya Tasarruf Günü’nde Türkiye’deki duruma dikkat çeken Karabıyık’ın açıklaması kısaca şöyle:
“31 Ekim Dünya Tasarruf Günü. Peki ülkemizde durum nasıl? Saraya ve örtülü ödeneğe zam ve israf. Alıp başını giden kamu harcamaları ve sayılabilecek çok daha fazla şey. Yetmedi hükümet, 2019 yılı bütçe giderlerindeki artışın ve aşırı büyüyen açığın sorumlusunu da keşfetti. Meğer nedenmiş? Bütçedeki beklentinin çok üzerindeki açık, emekli, yaşlı, işçi ve memurlara yapılan zam ve maaşlardan dolayı olmuş.
Tasarruf vatandaştan bekleniyor hep, ancak bunun en büyük sıkıntısını da ailedeki kadın çekiyor. Çünkü, tasarruf etmek şöyle dursun, kadın yoktan var etmeye, azı yetirmeye çalışıyor. Yoksulluk ve işsizlik her geçen gün artıyor. İş ve aş yokken Dünya Tasarruf Günü acaba ekonomi yönetimi için neyi ifade ediyor. Tabi ki tasarrufu başta yapması gereken hükümet ve iktidar” açıklamalarında bulundu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Seyitoğlu’ndan yaşlılara ziyaret

Seyitoğlu’ndan yaşlılara…

09:40 - 28 Mayıs 2020
Yenişehir
“Muhtarlarımız halkın sesi”

“Muhtarlarımız halkın sesi”

09:30 - 28 Mayıs 2020
Yenişehir
Başkan Aydın, ilçe halkının bayramını kutladı

Başkan Aydın, ilçe halkının…

09:39 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
Telekonferans  ile bayramlaştı

Telekonferans ile bayramlaştı

09:36 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

19:20 - 22 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti