CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, Eski (Yukarı) Marmaracık ile ilgili açıklamalarda bulundu: ‘Sorunlar çözülecek’

Eski (Yukarı) Marmaracık için CHP’li Vekil Yüksel Özkan devrede. Eski yerleşim biriminin sorunlarının çözülmesi için CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, “Bizim görevimiz aksayan hizmetleri eleştirmek değil, biran önce gerçekleştirilmesi için çözüm üretmektir” dedi.

Yenişehir 25 Ağustos 2020 09:14
CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, Eski (Yukarı) Marmaracık ile ilgili açıklamalarda bulundu: ‘Sorunlar çözülecek’
-A +A

Kaan KOÇAK/ÖZEL HABER
 
55 hane ve 220 kişinin yaşadığı, bin dönümlük arazinin yerleşim birimi olarak tanınmaması nedeniyle alamadığı altyapı hizmetleri nedeniyle konuyu TBMM’ye taşıyan Vekil Özkan, köylüler ile buluştu. Özkan’a son gelişmeler hakkında bilgi veren Eski (Yukarı) Marmaracık sakinleri, “Biz en tabi hakkımız olan yol, su ve elektrik istiyoruz. Burası çok eski bir yerleşim birimi. Yetkili kurumların sesimizi duymasını istedik. Sizlerin aracılığı ile de sesimiz TBMM’de yer buldu. Allah razı olsun” dediler. 
Ziyarette CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse’de bulundu. Özkan ve Köse daha sonra Marmaracık Köyü’ne giderek oradaki sakinler ile de köyün sorunları ile ilgili bilgi aldı. Maramaracıklılar; “Köyümüzün tarihi 2 binlere dayanıyor. Devlet hizmetlerinden memnunuz. Ancak geçtiğimiz günlerde köyümüzün suları uzun zaman kesildi ve geldiğinde de tazyikleri azaldı. BUSKİ elamanları gelip baktılar. Buralara kadar gelip halimizi hatırımızı sorduğunuz için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandılar.
“Kurumlar İle 
Temastayız”
Özkan ziyaret sonrası; “Ben Bursa’nın Milletvekili olarak 17 ilçeyi adım adım dolaşıyor, hemşehrilerimle bir araya geliyorum. Bizim görevimiz aksayan hizmetleri eleştirmek değil, biran önce gerçekleştirilmesi için çözüm üretmektir. Eleştirdiğimiz zaman da olacaktır, ama vatandaşlarımız bize denetim görevi vermiştir. Yenişehir İlçe Başkanımız Ahmet Köse ve Yönetimine ilçemize vermiş oldukları emekleri için teşekkür ediyorum. CHP’nin devreye girdiği her sorunda çözüm yolu bulunmuştur. Eski (Yukarı) Marmaracık ve Marmaracık Köyümüzün de altyapı sorunları en kısa süre içinde yetkili makamlar tarafından çözüme kavuşturulacaktır. Hemşehrilerimiz her sorununda ilçe başkanlıklarımıza bir çay içimi sohbette gelebilir, bizlere ulaşabilirler. Her şey daha güzel bir Bursa için” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti