Çevre yolu asfaltlanıyor

Kamyon ve TIR sirkülasyonunun yoğun olarak yaşandığı Yenişehir yakın çevre yollarında asfalt sevinci yaşanıyor. Asfalt çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Süleyman Çelik. Çalışmalarla ilgili de bilgi aldı.

Yenişehir 11 Eylül 2018 16:29
Çevre yolu asfaltlanıyor
-A +A


 Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik burada yaptığı açıklamada, Şişe Cam topluluğunun önündeki Akdere köprüsünün yapılması ile çevre yolunun öneminin daha da arttığını belirterek, "İnegöl yolu bağlantısını daha önce bitirmiştik. Şimdi Bilecik yolu bağlantısı da tamamlandı. İnegöl yolunu da Bursa yoluna bağlayan kısım bu hafta içinde tamamlanacak. Bu  çalışmanın da tamamlanması ile bir daha çevre yolunda sıkıntı yaşanmayacak" dedi.
 
3200 m2 asfalt yapıldı

Söz konusu çevre yollarında ciddi anlamda araç sirkülasyonu yaşandığını söyleyen Başkan Çelik, "Özellikle Şişe Cam fabrikalarından cam ve şişe nakliyesi yapan kamyon ve tırların yanı sıra hayvan pazarımız ve biber pazarımız bu bölgede. Özellikle yaz aylarında gerek traktör ve gerekse küçük kamyonetlerin çok sık kullandığı bir yol. Bu nedenle tamamlanması bizim için çok önemliydi. 3200 m2’lik bir asfalt yapıldı ve son derece kaliteli asfalt döküldü" diye konuştu.
 
Çelik, Aktaş’a teşekkür etti
 Asfalt çalışmasının Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığına dikkat çeken Başkan Çelik, "Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve çalışma arkadaşlarına da teşekkür ediyorum. Gerçekten son derece kaliteli bir asfalt oldu. İlçemize hayırlı olsun" dedi. 

Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

Anahtar Kelimeler : bursa, çevre,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti