Çevre kampanyasına yoğun ilgi

Yenişehir’de çevre gönüllülerinin bir araya gelerek oluşturduğu Yenişehir Çevre Platformu (YEÇEP), Yenişehir Kirazlıyayla Mahallesine yapılacak olan Meyra Çinko Kurşun Bakır Zenginleştirme Tesisi ve Atık Barajı için çalışmalarını sürdürüyor.

Yenişehir 31 Ekim 2019 09:27
 Çevre kampanyasına yoğun ilgi
-A +A

 Belkız EFE/ Özel Haber 
 

  Bu güne kadar yaptıkları birçok etkinlik sonrası şimdi de ‘Yenişehir’e Kimyasal Çöplük İstemiyoruz’ temalı imza kampanyası düzenlediler. Yenişehir 15 Temmuz Demokrasi meydanında düzenlenen imza kampanyasının ilk gününde binlerce imza toplantı. 
 
   Yenişehirli çevreciler, hedeflerinin 10 bin imza olduğunu belirterek, “Yenişehir’in geleceğini karartacak, tarımı bitirecek, içme sularımıza bile karışacağını düşündüğümüz bu zararlı tesisin yapılmaması için elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Çevreye, havaya, suya ve toprağa bu kadar zararlı bir tesis halka rağmen yapılamayacaktır. Gelecek nesillerimizi bile etkileyeceğini düşündüğümüz, uzmanların ciddi zararlarından söz ettiği bu tesisin yapılmaması için gönüllü olarak düzenlediğimiz imza kampanyasına Yenişehirli vatandaşlarımız sahip çıktılar. 15 Temmuz Demokrasi meydanında kurduğumuz standımıza gelerek imza atan bütün çevre dostu Yenişehir halkına teşekkür ediyoruz. İlk günde binden fazla imza toplandı ve kampanyamız devam edecek. Hedefimiz 10 bin imza. Bunun tamamlayıp gerekli yerlere ulaştıracağız. Yenişehir maden veya sanayi şehri değil tarım kentidir. Yüzyıllardır toplumları besleyen verimli ovamız, tarım alanlarımız kirlenmekte, rant uğruna peşkeş çekilmekte yeraltı ve yerüstü sularımız bilinçsiz kullanım ve sanayi atıkları ile kirlenmektedir. Bu kez bu talana izin vermemek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Halka rağmen bu zararlı tesisin yapılacağına ihtimal vermiyoruz. Yenişehirli bu gün bir kez daha göstermiştir ki Yenişehir’e kimyasal çöplük istememektedir. Bu nedenle bu konuda yetkililerimizi göreve davet ediyor bu kararlarını bir kez daha gözden geçirmelerini temenni ediyoruz” açıklamalarını yaptılar. 
 
 YEÇEP, bölgeye dikkat çekmek amacıyla, DOĞADER, AFAD ve YENDAK ile birlikte bir doğa yürüyüşü gerçekleştirecek. Kirazlıyayla’dan başlayıp Derbent mahallesinde son bulacak çevre yürüyüşü 3 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek.   
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Marmaracık halkı yardım bekliyor

Marmaracık halkı yardım…

13:14 - 7 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir’den Eskişehir’e buğday alımı başladı

Yenişehir’den Eskişehir’e…

12:40 - 6 Temmuz 2020
Yenişehir
“Yenişehir’de yatırıma hemen başlıyoruz"

“Yenişehir’de yatırıma hemen…

12:39 - 6 Temmuz 2020
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti