Cesetli sergi ürküttü

Yenişehir’de Modifiye araç tutkunlarının kurduğu PİST16 Modifiye Araç Sevenler Derneği, 5. Uluslararası Altın Biber Festivali’nde gerçekleştirilen Modifiye araç sergisinde kaza yapmış görüntüsü verilen ve bir araç izleyenleri ürküttü.

Yenişehir 10 Eylül 2018 13:20
Cesetli sergi ürküttü
-A +A


PİST16 Modifiye Araç Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Aşık amaçlarının bir gerçeğe dikkat çekmek olduğunu belirterek, “Açtığımız Modifiye araç sergisinde kaza yapmış süsü verdiğimiz bir araç ve aracın önünde ölmüş bin insan maketi koyduk. Aracın önüne de hız felakettir yazdık. Bu araç çok ilgi çekti. İnsanlarımızı aşırı hız yapmamaları konusunda uyarmış olduk. Bu tür görseller insanları daha çabuk etkiliyor. Yüzlerce insan uzun süre bu aracın başından ayrılamadı. Amacımıza ulaşmış olduk” dedi.


Başkan Aşık, Modifiye araç tutkunları olarak her zaman vatandaşı dikkatli araç kullanmaları yönünde uyardıklarını da belirterek, “Zaten derneği kurmaktaki amacımız da buydu. Süratin felaket olduğunu, dikkatsizliğin birçok kazaya neden olduğunu ve birçok insanımızı kaybettiğimizi anlatıyoruz özellikle genç sürücülere. Sık sık genç sürücülerle bir araya gelip bu tür tavsiyelerimizi tekrarlıyoruz. Kazaları en aza indirebilmek için çabalarımız bundan sonrada sürecek” diye konuştu. Bu arada modifiye araç sergisini gezen vatandaşlarda, “Görüntü gerçekten ürkütücü. Çok etkilendik. Bunu gördükten sonra gaz pedalına fazla basmayacağız. Bu tür görsellerin insanların etkilediğini biliyoruz. İnşallah bu tür etkinlikler sayesinde bu bilinç oluşur” dediler. 


Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

Anahtar Kelimeler : BURSA, YENİŞEHİR,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti