Çelik geleneksel çay seremonisine katıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK), Türk ve Japon kültürleri arasında köprü görevi gören Uluyama Türk Japon Kültür Derneğini, Japonya Başkonsolosluğu’nu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik’i Mesleki Eğitim Merkezi’nde ağırladı.

Bursa 5 Aralık 2019 09:20
Çelik geleneksel çay seremonisine katıldı
-A +A

Ebru Ergül / Özel Haber 

Geleneksel çay seremonisinin tarihini anlatan ve sunumunu yapan Sanatçı Akemi Kusayanagi uygulamalı olarak seremoniyi gerçekleştirdi.  Sunumun ardından sanatçı Akemi Kusayanagi ile çay hazırlayan BUSMEK kursiyerleri böyle bir deneyim edindikleri için kendilerini çok şanslı hissettiklerini ve Japon kültürünü yakından tanıma fırsatı buldukları içinde mutlu olduklarını dile getirdiler. 
 
Etkinlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik’e de geleneksel çay seremonisinin ardından çay ikram edildi. Çelik, “Farklı bir kültür ve kültürler arası yapılan bu tür etkinlikler bizi milletler olarak birbirimize bağlayan unsurlardır. Ben bugün burada aramızda oldukları için Başkonsolosa çok teşekkür ediyorum ve değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş adına kendilerini selamlıyor ve hoş geldiniz diyorum” dedi. Etkinlik kapsamında Japon Başkonsolosu Hisao Nishimaki’ye ipek minyatür tablo hediye edildi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti