Bursalı gıda devi iflastan kurtuldu

İnegöl’de faaliyet gösteren Frigo Pak iki yıl önce mali krize girdi. Mahkemeliik olan şirketin, 4 duruşma sonrası kararı dün çıktı. Mahkeme, şirketin borca batık durumdan çıktığını belirterek, atanan kayyumları da geri çekti. Böylece, iflasın eşiğine gelen şirket de kurtulmuş oldu.

Ekonomi 29 Kasım 2018 13:19
Bursalı gıda devi iflastan kurtuldu
-A +A

FRİGO-Pak Gıda Maddeleri San. Ve Tic. AŞ, 40 yıla yakın bir süredir faaliyette. Şirket, meyve suyu, konserve ve dondurulmuş ürünler alanındaki üretiminin önemli bir kısmını ihraç ediyor. Şirketin çoğunluk hissesi, aynı zamanda kurucusu olan Ali Haydar Güçlü ve Doysan Tarım Ürünleri'ne ait. Yüzde 45 hissesi halka açık olan şirket 2 yıl önce mali darboğaza girdi.
 
Şirket iki yıl önce iflas erteleme davası açtı. Şirketin, bundan sonraki kaderini, mahkemeden çıkacak karar belirleyecekti. İstanbul Anadolu 8. Asliye Tic. Mahkemesinde görülen davada 14 duruşma yapıldı.
 
Kayyum gözetimi de ortadan kalktı

 Davanın son duruşması dün görüldü. Mahkeme dünkü duruşmada, Frigo Pak için kritik bir karar verdi.
 
Şirketin borca batıklıktan çıktığına hükmeden mahkeme şu kararı verdi: "İflas ertelemeye gerek kalmadığından, mahkemece şirket üzerindeki ihtiyati tedbir ve kayyım gözetimi kaldırılmış ve dava sonlandırılmıştır."

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti