Bursa Şiir Akşamları’nda tema Cumhuriyet’ti

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, İbrahim Paşa Kültür Merkezinde ikincisi düzenlenen Bursa Şiir Aksamları Edebiyat ve Sanat Programı’nda bu hafta “Cumhuriyet” temalı şiirler okundu, kahramanlık türküleri söylendi.

Bursa 5 Kasım 2018 13:42
Bursa Şiir Akşamları’nda tema Cumhuriyet’ti
-A +A

Gecenin anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan 22. dönem AK Parti milletvekili ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Şairler ve Yazarlar Grubu Başkanı Faruk Anbarcıoğlu Cumhuriyetin ne kadar önemli bir kazanım olduğuna vurgu yaparak” Bugünlere gelmemizde çok büyük emekleri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu güzel günleri o değerli insanlara borçluyuz ”dedi.
Sunuculuğunu Gönül Aydemir Adıgüzel ve Hatice Türkmen Yurtseven’in üstlendiği gecede Rumelili sanatçı Fahriye Güney’de sahne adı. Gecede ayrıca, Muhammet Zeki Bayraktar, Turgut Tüfekçibaşı, Şaziye Ürün Çeliker, Yasemin Reyhani Şahbaz, Ömer Ekinci Micingirt, Sebahattin Abi, Melek Aslan Özkan ve Duran Saper Cumhuriyet konulu şiirlerini okudular.

Katılımın ve ilginin çok yoğun olduğu gece bütün katılımcılar tarafından coşkuyla söylenen kahramanlık türküleriyle son buldu


Kaynak : Recep AYDIN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti