Bursa Hayvanat Bahçesinde keyifler yerinde

Almanya'da korona virüs salgını sebebiyle malî krize giren Neumünster Hayvanat Bahçesi, yırtıcı hayvanları beslemek için diğer hayvanları yem yapmaya hazırlanırken, Bursa Hayvanat Bahçesinde ise hayvanlar adeta kuş sütüyle besleniyor.

Bursa 18 Nisan 2020 11:05
Bursa Hayvanat Bahçesinde keyifler yerinde
-A +A

Yaklaşık 140 türden bin 500 civarında canlının bulunduğu Bursa Hayvanat Bahçesi, korona virüs salgını sebebiyle ziyaretçi girişine kapatıldı. Ziyaretçiler olmayınca sessizliğe bürünen hayvanat bahçesinde hayvanların keyfi ise gayet yerinde.

Her gün düzenli olarak bakıcıları tarafından beslenen hayvanlar çeşit çeşit vitamin ve minerali yüksek gıdalarla besleniyor.

Avrupa'da vaşak, kartal, kızıl tilki, penguen ve kurtları beslemek için diğer hayvanlar feda edilecek. Yiyecek tedâriki yapılamazsa kurban edilecekler arasında geyikler, keçiler ve balıklar da yer alıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli projelerinden Bursa Hayvanat Bahçesindeki hayvanlar ise korona virüs sürecinde çok şanslı. Hayvanat bahçesi sakinlerine bakıcıları tarafından envai çeşit yiyecek veriliyor. Bakıcılar lemur, fok, zürafa, penguen ve diğer zararsız hayvanları elleriyle besliyor. Rutin beslenmelerinde herhangi bir kısıtlama olmayan hayvanlar, birbirleriyle neşe içinde oynuyor. Hayvanat bahçesinin sevimli sakinlerinin mutlu hayatı görüntülendi.

Hayvanat Bahçesi kapalı ama online ziyaret var

Sadece Bursalıların değil çevre illerden gelen vatandaşların da ilgiyle ziyaret ettiği Bursa Hayvanat Bahçesi korona virüs tedbirleri kapsamında dijital ortama taşındı. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Hayvanat Bahçesi'nde 4 ayrı noktaya yerleştirilen kamera ile artık çocuklar evlerinden hayvanlar aleminin yaşamını izleme imkanı buluyor. Hayvanat Bahçesi'ndeki Afrika savanası, Habeş maymunu, su kuşları ve penguenlerin bulunduğu bölüme yerleştirilen kameralar sayesinde isteyenler havyanlar alemini https://www.bursabuyuksehir.tv/canli-yayin/hayvanat-bahcesi adresinden veya bursa cepte (Android, IOS) uygulamasından da anlık olarak izleyebiliyorlar.

Belediyenin günlük 3 bin ziyaretçisi olan şehir kameralarının Korona virüs tedbirleri kapsamında günlük 10 bin kişiye çıktığı öğrenildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti