Bursa'da maskeli nikah

Yıldırım Belediyesi, dünyayı saran koronavirüse karşı yeni evlenecek çiftlerin nikâhlarını sadece iki şahitle ve maskeli olarak kıyıyor.

Bursa 20 Mart 2020 13:29
Bursa'da maskeli nikah
-A +A

İçişleri Bakanlığı’nca 81 il valiliğine koronavirüs genelgesi gönderilmesinin ardından Yıldırım Belediyesi, iki şahitli ve davetli olmayan nikâh merasimi dönemine geçti. Nikâhlarını belediyenin salonlarında kıydırmak isteyen çiftler, Yıldırım Belediyesi Evlendirme Dairesi Müdürlüğü’ne başvurduklarında, koronavirüs tehdidi sebebiyle sadece iki şahitle ve davetli olmadan nikâhlarını kıydırıyor. Çiftlerin maskeli olarak nikâhları kıyılıyor.
Yıldırım Nikâh Salonu’nda maskeli olarak nikâhları kıyılan Arife Abik ile Salih Ekin çiftinin nikâh merasimi de iki şahit eşliğinde gerçekleştirildi. Nikâh törenlerinde sevdikleriyle birlikte olamadan mutluluğa ‘evet’ diyen Salih ve Arife Ekin çifti, 'Yıldırım Belediyesi Evlendirme Dairesi Müdürlüğüne müracaat ettiğimizde, bize koronovirüs tedbirleri için yayımlanan genelge gereği en fazla iki şahit olacağını söylediler. Biz de maskeyle ve yakınlarımız olmadan nikâhımızı kıydırdık. Davetlilerimizi yaşlarından dolayı riske atmamak için çağırmadık. Koronavirüs sürekli yayıldığı için güzel bir uygulama olmuş. Hem kendi sağlığımızı hem de çevremizdeki kişilerinde sağlığını düşünmek zorundayız' dediler.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti