Bursa'da 50 bine yakın öğrenci sınavda ter döktü

Türkiye'de korona virüsü gölgesinde yaklaşık 1 milyon öğrenci Lise Geçiş Sınavı (LGS)'de ter döküyor. Bursa'da da 50 bine yakın öğrenci hayalleri için sınava girdi.

Bursa 20 Haziran 2020 10:27
-A +A

Tüm Türkiye'de korona virüsüne karşı alınan tedbirlerle LGS sınavı yapılıyor. Türkiye'de yaklaşık 1 milyon, Bursa'da da 50 bine yakın öğrenci hayalleri için ter döküyor. Kendi okullarında sınava girecek öğrenciler için girişlerde dezenfektan ve maske dağıtımı yapılıyor. Aynı şekilde çocuğunu okula getiren velilere de maske dağıtılarak görevliler tarafından dezenfektan sıkılıyor.

İlk oturum saat 9.30'da başladı ve 10.45'te sona erecek.

Öğrenciler ikinci oturum öncesi 45 dakikalık bir ara ile okul bahçesinden çıkmamak kaydıyla hava alabilecek. İkinci oturum ise 11.30'da başlayacak ve 12.50'de sona erecek.

Tüm okullarda güvenlik görevlilerin yanı sıra polislerde sosyal mesafe başta olmak üzere öğrenci ve ailelerinin sağlığı ve güvenliği için görev yapıyor.

Öğrenci velileri bu süreçte çocuklarının pek hazırlanamadığını, korona virüsünden etkilendiğini belirtti. Bir öğrenci ise elinden geldiği kadar çalıştığını, hedefinin spor lisesi kazanmak olduğunu ifade etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti