BTSO Mutfak Akademi’de Son Başvuru Tarihi 15 Kasım

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından hizmet sektörünün aşçılık, pastacılık, pidecilik, pizzacılık ve servis elemanı ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirdiği ‘BTSO Mutfak Akademi’ projesinde yeni eğitimler için başvuru süreci başladı

Bursa 11 Kasım 2018 14:12
BTSO Mutfak Akademi’de Son Başvuru Tarihi 15 Kasım
-A +A

Türkiye’de alanında ilk olan BTSO Mutfak Akademi’nin yeni eğitim programından faydalanmak isteyenler için son başvuru tarihi 15 Kasım 2018 Perşembe günü olarak belirlendi.
 
BTSO’nun hizmet sektörünün nitelikli personal ihtiyacını karşılamaya dönük olarak hayata geçirdiği Mutfak Akademi kapsamında kursiyerler, teorik ve pratik bilgilerin yanı sıra staj dönemini de kapsayan 6 aylık bir eğitim sürecinden geçiyor. Kursiyerler, BTSO ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında imzalanan MEGİP Projesi kapsamında eğitim ücretleriyle birlikte iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sunulan desteklerden faydalanabiliyor. Söz konusu işbirliği kapsamında ayrıca kursiyerlerin Genel Sağlık Sigortası Primleri de karşılanıyor. BTSO Mutfak Akademi eğitimlerinden yararlanmak isteyen kursiyerler için son başvuru tarihi 15 Kasım 2018 Perşembe günü olarak belirlendi.
 
“Kursiyerlerimizin tamamı yetiştiriliyor”
BTSO Hizmet ve Ticaret Konseyi Başkanı Turgay Güler, kurs programlarını işveren taleplerine göre planladıklarını söyledi. İlk dönem eğitimlerini başarıyla tamamlayan tüm kursiyerlerin işe yerleştirildiği bilgisini veren Güler, şunları kaydetti: “Kursiyerlerimiz, staj döneminde İŞKUR’dan maaş desteği alabiliyor. İşletmelerimiz, nitelikli personel ihtiyacı doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz eğitim programında SGK prim ödemelerinde işveren katkı payı desteklerinden de yararlanabiliyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz ayrıca mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanıyor. İşletmelerimiz, eğitimlerimize personelini gönderebildikleri gibi yetişmiş kursiyer talebinde de bulunabiliyor. ‘Gelecek Mutfakta Pişiyor’ sloganıyla kentimize kazandırdığımız ‘BTSO Mutfak Akademi’ eğitimlerimizle sektörümüzün nitelikli personel ihtiyacına katkılarımızı artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz.”
 
Eğitimlere katılmak isteyen adaylar, başvuruya ilişkin detaylı bilgiye www.btsomutfak.com adresinden de ulaşabiliyor.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti