BTSO, Kızılay’ın Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyasına Destek Verecek

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Türk Kızılayı Bursa Şubesi işbirliğinde ‘Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası’ düzenleyecek

Bursa 28 Ekim 2018 14:54
BTSO, Kızılay’ın Kan ve Kök Hücre Bağış Kampanyasına Destek Verecek
-A +A

BTSO tarafından Kızılay Haftası kapsamında kan ve kök hücre bağışı organizasyonu gerçekleştirilecek. Kan ve kök hücre bağışına teşvik etmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 30 Ekim Salı günü düzenlenecek olan bağış kampanyasına BTSO Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komitelerinin üyeleri ile Oda personeli destek verecek. Bursa Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan BTSO Ana Hizmet Binası’nda kurulacak Kızılay standı, gün boyu kan ve kök hücre bağışçılarını kabul edecek.
 

Kampanyaya destek çağrısı
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Kızılay tarafından gerçekleştirilen kan bağışı kampanyalarına düzenli olarak destek verdiklerini söyledi. Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu belirten Başkan İbrahim Burkay, “Bizler de sosyal sorumluluk anlayışıyla Kızılay tarafından yürütülen kan bağışı kampanyalarını önemsiyor ve destekliyoruz. Bursa’da gönüllü ve düzenli kan bağışçılarının sayısının artması adına her yıl Oda olarak kan ve kök hücre bağış kampanyalarına ev sahipliği yapıyoruz. Bu yıl da Kızılay Bursa Şubemiz ile birlikte yeni bir bağış kampanyası gerçekleştiriyoruz. Üyelerimizin bu kampanyamızı da sahipleneceğine inanıyor, kan ve kök hücre bağışlarıyla destek olacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Başkan İbrahim Burkay, kampanyanın 30 Ekim Salı günü saat 14:00-19:00 saatleri arasında BTSO Ana Hizmet Binası’nda gerçekleştirileceğini belirterek, tüm BTSO üyelerini kan ve kök hücre bağışı yapmaya davet etti.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti