BTSO, Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu’nu ağırladı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın konuğu olan Almanya'nın İstanbul Başkonsolosu Micheal Reiffenstuel Almanya’nın Türkiye ile ekonomik ilişkilerini daha ileriye taşımayı hedeflediğini belirterek, “Ekonomisi güçlü bir Türkiye bizim de lehimize olur.” dedi.

Ekonomi 13 Kasım 2018 15:24
BTSO, Almanya’nın İstanbul  Başkonsolosu’nu ağırladı
-A +A

BTSO, Almanya'nın İstanbul Başkonsolosu Micheal Reiffenstuel ve Almanya’nın Bursa Fahri Konsolosu Sibel Cura Ölçüoğlu’nu ağırladı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Aslan ve Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayizit’in yer aldığı görüşmede Bursa ve Almanya arasındaki ticari ve ekonomik işbirliği hakkında görüş alışverişi gerçekleştirildi. Görüşmede BTSO’nun faaliyetleri hakkında Başkonsolos Reiffenstuel’e bilgi veren Başkan Burkay, BTSO olarak Almanya ile her türlü işbirliğine açık olduklarını vurguladı.

Bursa’nın yüksek teknoloji üretiminin merkezi olma hedefi doğrultusunda ilerlediğini söyleyen Başkan İbrahim Burkay, bu hedefe destek sağlayacak ortaklar bulmanın önemini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Avrupa’daki ekonomilere baktığımızda Türkiye’nin her anlamda eşleştiği tek ülkenin Almanya olduğunu görüyoruz. Bu anlamda iki ülkenin işbirliğini çok daha iyi noktalara taşıması gerekiyor. Oda olarak bizler, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi noktasında atılacak her adıma destek olmaya hazırız. Almanya Bursa Fahri Konsolosu, Meclis Üyemiz ve aynı zamanda Turizm Konseyimizin Başkanı Sayın Sibel Cura Ölçüoğlu da çalışmalarıyla Bursa ve Almanya arasındaki işbirliğine güç katacaktır.”

BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayizit ise Küresel Fuar Acentesi (KFA) ve Ticari Safari projeleri hakkında Başkonsolos’a bilgiler verdi. KFA ile son 5 yılda 6 binden fazla BTSO üyesini 160’tan fazla yurt dışı fuar organizasyonu ile buluşturduklarını belirten Bayizit, Ticari Safari kapsamında ise 80’i aşkın ülkeden 18 bin yabancı iş insanını Bursa’ya getirdiklerini söyledi. Almanya’nın Bursa’nın en önemli dış ticaret ve yatırım ortaklarından biri olduğunu ifade eden Bayizit, Almanya ile ilişkilerin  geliştirilmesi amacıyla 2019 yılında Almanya’da düzenlenecek 12 fuar organizasyonuna katılım planladıklarını belirtti.


Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti