BELEDİYE’DEN EĞİTİME DESTEK SÜRÜYOR

Yenişehir Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği üniversiteye ücretsiz hazırlık kurslarında kullanılacak masa ve sandalyeler yenileriyle değiştirilecek.

Yenişehir 4 Aralık 2019 09:47
BELEDİYE’DEN EĞİTİME DESTEK SÜRÜYOR
-A +A

Belkız EFE / Özel Haber  


Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın başkanlığında toplanan Yenişehir Belediye Meclisi'nde kursa katılan öğrencilerin kullanmaları için masa ve sandalye alımına onay çıktı. 
 
Halk Eğitim Merkezi'ndeki kurslara katılan öğrencilere kitaplarını belediye olarak kendilerinin sağladığını belirten Belediye Başkanı Davut Aydın, "Kursta kursiyerlerin kullandığı masa ve sandalyelerin de yenilenmesi gerekiyor. Bu yönde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün yardım başvurusu var. Belediye Meclisi olarak aldığımız yardım kararıyla bu yöndeki önemli bir eksiği de gidermiş olacağız" dedi. 
 
Gelecek yıllarda ücretsiz kurslardan yararlanan öğrenci sayısının artmasını beklediklerini söyleyen Aydın, öğrencilerin dershanelere para ödemeyerek aile bütçelerine katkı sağlandığına dikkat çekti. Aydın, "İlçemizde hiçbir öğrenci, 'Ekonomik sorunlar nedeniyle tahsilimi sürdüremiyorum' diyemez. Buna izin vermeyiz. Her öğrencinin öğrenimi için elimizden gelen desteği belediye olarak vermeye devam edeceğiz" diye konuştu. 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti