Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Saka, Yenişehir Muhtarlar Derneği ile buluştu

İnegöl’de kurduğu mobilya fabrikası ile bu alanda ciddi başarılar elde eden işadamı Ahmet Saka, AK Parti’den Yenişehir Belediye Başkan Aday adaylığını açıkladı.

Yenişehir 30 Ekim 2018 13:52
Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Saka, Yenişehir Muhtarlar Derneği ile buluştu
-A +A

Yenişehir Muhtarlar Derneği ile geçtiğimiz cuma günü bir tanışma ve istişare toplantısı düzenleyen Saka, tarım ilçesi olarak öne çıkan Yenişehir’in aynı zamanda sanayi yatırımları için de önemli bir potansiyeli barındırdığına dikkat çekerek, “Yenişehir’i el birliğiyle tarım ve sanayi yatırımları için bir ada haline getirebiliriz” dedi.

“Yenişehir Toprakdere köyünden bir hemşeriniz, kardeşiniz olarak bu topraklara hizmet etmek gayesi ile yola çıkmaya aday oldum” diyen Saka, “Beni sahiplenmenizi ve desteklemenizi arzu ediyorum” sözleriyle hemşerilerine seslendi.

Yenişehir’in tarım ilçesi olarak dahi birçok konuda kalkınma hamlesine ihtiyaç duyduğunun altını çizen Saka, şunları söyledi: “Tarım arazilerini korumak kaydı ile sanayi yatırımları da mutlaka dikkate alınmalıdır. Yenişehir’de büyük ölçekli fabrikaların kurulacağı Organize Sanayi Bölgeleri’ne ihtiyaç var. Biz bunu İnegöl’de başardık. Yenişehir'imizde de başaracak gücümüz vardır.”

İlçemizi tanıtmaya ve kalkındırmaya talibiz

Yenişehir’i tanıtmaya ve kalkındırmaya talip olduğunu vurgulayan Saka, “Oturacak çok koltuğum var, bu yüzden koltuk sevdasıyla bu yola çıkmadık. Biz koltukta oturmaya değil çalışıp üretmeye, Yenişehir’imizi kaldırmaya talibiz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak : Ebru ERGÜL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti