Başkan Aydın’dan önemli açıklamalar

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın 2. Muhtarlar Toplantısında 71 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek taleplerini dinledi.

Yenişehir 22 Ağustos 2019 09:06
Başkan Aydın’dan önemli açıklamalar
-A +A


20 Ağustos 2019 Salı günü Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Davut Aydın, başkan yardımcıları, muhtarları ve daire amirleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak bir önceki toplantıda ele alınan konular değerlendirildi. Başkanımız Davut Aydın “Daha önce gerçekleştirdiğimiz toplantıda 71 Mahalle muhtarından mevcut sorunlarının ve ihtiyaçların sıralandığı birer dosya hazırlamalarını rica etmiştik. Sorunların giderilip ihtiyaçların kısa sürede karşılanabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Su sorunu yaşayan bazı mahallelerimiz var, bu sorunların çözümü için tüm gücümüzle çalışıyor, gerekli temasları gerçekleştiriyoruz” dedi.

Toplantıda sahipsiz sokak hayvanları konusuna da değinen Başkan Davut Aydın “Tüm canlıların yasalarla da koruma altına alınmış yaşam hakkı vardır. Bizler sokak hayvanlarımızın tedavi, kısırlaştırma ve bakım süreçlerinde imkânlarımız dâhilinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Köylerimizde tedaviye ihtiyacı olan sokak hayvanlarının tedavi ve bakımlarını yapıyor ve yapmaya da devam edeceğiz. Ancak onları yaşam alanlarından kopartıp şehir merkezine bırakanlar var. Bunlar doğru değil, bu konuda sizlerden daha duyarlı olmanızı rica ediyorum” dedi.

Muhtarların ihtiyaçlarının tek tek listelendiği toplantıda parke taşı döşeme çalışmaları, okul binalarının boyanması, tüm kırsal mahallelere anons sistemi takılması gibi konular konuşuldu. Köylere yapılan anons sisteminde, şehir merkezine dair yapılan anonsların köylerde de yapılması ile ilgili olarak gelen şikâyetler üzerine Belediye Başkanımız Davut Aydın, özellikle araçlarla ilgili yapılan anonslardan köylerimizden şikâyet geldiğini, ancak aldığımız ayrıştırma cihazı ile bu sorunun da ortadan kalkacağını bildirdi.

6 Eylül Yenişehir’in Kurtuluşu ve Altın Biber Festival programı konusunda muhtarlarımızı bilgilendiren Başkan Davut Aydın, Muhtarlar, Ziraat Odası, ilgili kooperatifler ve İlçe Tarım Müdürlüğü’nün festivalde aktif rol almalarının önemine değinerek katkılarını beklediğini ifade etti. Toplu Sünnet programına katılmak isteyen vatandaşlarımızı davet etmeleri için muhtarlarımıza bilgi veren Başkan Aydın, ayrıca festival programında sergilenmek üzere köylerimizde bulunan eski tarım aletlerinin belediyeye getirilmesi konusunda da çağrıda bulundu. Festivalde sergilendikten sonra sahibine tekrar teslim edilecek olan eski tarım aletlerinin, sahibinin izni olduğu sürece Sinanpaşa Külliyesi’nde sergilenmek üzere devamlı kalabileceğini sözlerine ekledi.

Recep AydınFacebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti