Başkan Aydın, Yenişehir’i metruk binalardan arındırıyor

Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Yenigün Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Yenişehir 10 Şubat 2020 09:54
Başkan Aydın, Yenişehir’i metruk binalardan arındırıyor
-A +A

Kaan KOÇAK/ ÖZEL HABER

İlçede vatandaşların can güvenliği açısından yapılan yıkımla ilgili olarak açıklamada bulunan Başkan Davut Aydın, “Göreve başladığımız ilk günden bu yana İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgesi ve İmar Kanunun ilgili maddesi kapsamında, can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan metruk binalar ve enkazlarının, başta uyuşturucu olmak üzere, zararlı maddelerin kullanımı, gizlenmesi ve kaçakçılığının yapılması gibi amaçlarla kullanıldığının tespit edilmesi üzerine mülk sahiplerinden gerekli izni aldıktan sonra yıkımları gerçekleştiriyoruz”. 
 
Başkan Aydın, “İlçe sınırlarımız içerisinde İznik Yolu üzerinde bulunan ve özellikle vatandaşlarımızın can güvenliği açısından tehlike arz eden, terk edilmiş metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz. Mülk sahiplerinden izinler alındıktan sonra terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden ilçe sınırlarımızdaki tüm binaların yıkımlarına devam edeceğiz” dedi. 
 

Kaynak : Kaan KOÇAK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti