Başkan Aydın, Gerim’i ağırladı

Yenişehir 5 Eylül 2020 09:20
Başkan Aydın,  Gerim’i ağırladı
-A +A

Kaan KOÇAK/ ÖZEL HABER
 
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ı ziyaret etti. 
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ile bir araya gelen (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim ve beraberindeki heyet ilçede incelemelerde bulundu. Konuyla ilgili açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim’i ilçemizde ağırlamaktan dolayı mutlu olduk. Sinanpaşa Külliyesi’nde gerçekleştirilen “Sinanpaşa Medresesi Girişimcilik ve Yenilikçilik Merkezi projesi Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı” (BEBKA) tarafından onaylanmıştı. Külliyede kurulan Girişimcilik ve Yenilikçilik Merkezi’nde, girişim ve yenilikçilik alanlarında fikirleri olanlar, bu fikirlerini hayata geçirme olanağı buluyorlar. Bu önemli projenin hayata geçmesinde büyük emekleri olan BEBKA yönetimine ve Genel Sekreter İsmail Gerime ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, “Yenişehir ilçemiz Osmanlı devletine ilk başşehirlik yapmış olan tarihi bir ilçemizdir. 435 yıllık geçmişe sahip Sinanpaşa Külliyesi’nde gerçekleştirilen, Sinanpaşa Medresesi Girişimcilik ve Yenilikçilik Merkezi projesi bu tarihi ilçeye ayrı bir değer kattı. Oluşacak kazanımlar geleceği doğrudan etkilemektedir. Proje sadece Yenişehir'e hitap etmeyecek. Diğer illerdeki üniversitelerle iş birliğine giderek Yenişehir'in tanıtımına katkı sağlayacaktır. Belediye Başkanımız ile koordineli çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bundan sonra daha güzel projeleri Osmanlı’nın ilk başşehrinde hayata geçirmek hepimizi mutlu edecektir” diye konuştu.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti