Barbie, bu bebeklerin eline su bile dökemez...

Bursalı teknik ressam, su kabaklarından çocuklar için doğal bebekler yapıyor. Barbie bebeklerin tahtını sallayan su kabağından yapılma şirin bebekler, kanserojen olmadıkları için büyük rağbet görüyor.

Bursa 13 Temmuz 2020 12:59
Barbie, bu bebeklerin eline su bile dökemez...
-A +A

Yıllarca teknik ressam olarak çalışan Özlem Gürbüz, su kabağı işleme sanatına merak sardı. Kendi yetiştirdiği ve köylülerden temin ettiği kabakları doğal yollarla kurutan usta, bu kabaklardan çocuklar için doğal bebekler yapıyor. Ressamlığını kullanarak kabakları boyayıp bebek haline getiriyor. Gürbüz, bu bebeklerden günde 3 tane yapabiliyor. Ayrıca küçük su kabaklarından minyatür oyuncaklar ve anahtarlıklar yaparak satıyor. Minyatür bebeklerin tanesini 25 liradan satarken, büyük kabakların ise tanesini 100 liradan satıyor. Kabaktan yapılan bebekler çocuklar tarafından çok beğenilip anne ve babalarına aldırılıyor. Plastik oyuncakların yerini artık su kabağından yapılan oyuncaklar almış durumda.
 
Teknik ressamlıktan su kabağı işleme sanatına geçtiğini ifade eden Özlem Gürbüz, "Su kabağından takı, çocuk oyuncağı, magnet, anahtarlık ve çanta süsleri yapıyorum. Su kabağından yaptığım bebekler çok beğeniliyor. Çocuklar ailelerine bebeklerden aldırmadan dükkandan çıkmıyorlar. Bazen gelen çocuklar sevdiği bir çizgi film kahramanı istiyor onu su kabağına çizip oyuncak haline getiriyorum. Küçük oyuncak su kabaklarını 25 liraya, büyük bebekleri ise 100 liraya satıyorum" dedi.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti