Bakan Yenişehir’de karşılandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Uluslararası Yenişehir Havaalanı’na iniş yaptı.

Yenişehir 12 Temmuz 2019 15:26
Bakan Yenişehir’de karşılandı
-A +A


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Uluslararası Yenişehir Havaalanı’na iniş yaptı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı Bursa’yı ziyaretinde indiği Uluslararası Yenişehir Havaalanı’nda karşılayan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “Bursa'da hizmete açılacak olan Şehir Hastanesini kontrol etmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilçemize gelen, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca'yı Uluslararası Yenişehir Havaalanımızda karşıladık. Hastanemizin hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum. Yeni açılacak bu hastane sayesinden hemşerilerimizin daha modern bir sağlık hizmetinden faydalanacağını düşünüyorum. ” dedi
Bursa'da ziyarette bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, "Bundan sonraki süreçte özellikle Şehir Hastanemiz ile birlikte Bursa'nın bir sağlık üssü olduğu ve artık hastamızın başka bir yere sevk edilmediği yer yer üniversitemizle de işbirliği içinde olan mükemmeliyet merkezleri içinde barındıran önemli bir hastane olacaktır" dedi. 
Önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak Bursa Şehir Hastanesi ziyareti öncesi Bursa Valiliğine ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Özellikle Bursa'nın lokasyonu doğal kaynakları, rehabilitasyon ve benzeri imkânlarıyla sağlık turizminde bundan sonraki süreçte daha ciddi bir pay alacağını düşünüyorum. Bursa'mızın AK Parti hükümeti döneminde toplam yapılan yatırımın 45 milyar ve bunun 2 milyara yakını da sağlık yatırımı olarak yapıldığını biliyorsunuz. Şehir hastanemizin toplam yatırımı 2.3 milyar TL gibi bir değere ulaştı. Şehir Hastanemizin özellikle bundan sonraki süreçte Bursa'da sağlık üssü olabilecek konumda oluşturulduğunu ve hem fiziki yapısıyla hem de branş çeşitliliği, ileri teknolojik yapısıyla hem branş hastaneleriyle özellikle yanık merkezi dahil olmak üzere kalp, onkoloji, kadın doğum, çocuk, psikiyatri fizik tedavi gibi bölgenin sağlık üssü olacak bir hastanemizdir Güney Marmara bölgemizde yaklaşık 5 milyona yakın vatandaşımıza hizmet etmek üzere konumlandırılmış bir hastanedir. Biz önümüzdeki dönemde özellikle şehir hastanelerimizin sağlıklı geldiği en üst noktaya konumlandırmak istiyoruz. İleri teknolojisiyle, altyapısıyla, branş çeşitliliği ve disiplinleriyle yetkin olan ve hastanın Şehir Hastanesi'nden başka bir hastane veya ile sevk edilmediği bir hastane olarak konumlandırıyoruz. Bursa'daki şehir hastanemiz biliyorsunuz 1355 yataklı 475 bin metrekare kapalı alanlı 49 ameliyathanesi olan son derece bütün disiplinleri ile yetkin bir şekilde planlanmış bir hastanemizdir. Bu arada diğer bazı taşınmasını düşündüğümüz hastanelerimizde ile ilgili de burada altını özellikle çizerek söylemek istiyorum ki biz o yerlerimizi de gerekli tadilat ve restorasyon ihtiyaçlarını tamamlayarak önümüzdeki dönemde yine sağlık ve sağlık eğitimi amaçlı kullanacağımızı özellikle ifade etmek istiyorum. Ben bundan sonraki ziyaretimizi şehir hastanemizi özellikle yakından görüp Salı günü hasta kabulüne başlayacağımızı hazırlıkları yerinde görerek ziyaret etmeyi planlıyorum. Bundan sonraki süreçte özellikle Şehir Hastanemiz ile birlikte Bursa'nın bir sağlık üssü olduğu ve artık hastamızın başka bir yere sevk edilmediği yer yer üniversitemizle de işbirliği içinde olan mükemmeliyet merkezleri içinde barındıran önemli bir hastane olacaktır. TÜSEB yapımızla yerleştirme ve millileştirmeyi çok önemsediğimizi biliyorsunuz. Bu çerçevede Türkiye GENOM ve Türkiye Kanser GEN projeleri ile ilgili klinik araştırmaların yapılabileceği bir hastane olarak da konumlandırdığımızı özellikle belirtmek istiyorum" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
”Yenişehir ovası ve İznik gölü gözden çıkarılmış”

”Yenişehir ovası ve İznik…

10:09 - 2 Haziran 2020
Yenişehir
Korona, Lastik Değişimini Unutturdu

Korona, Lastik Değişimini…

11:00 - 1 Haziran 2020
Yenişehir
Yenişehir normalleşmeye rahat giriyor

Yenişehir normalleşmeye rahat…

19:15 - 31 Mayıs 2020
Yenişehir
Yenişehir İlçe Tarım Müdürü Hakan Aranmaz  “İyi başlangıç oldu”

Yenişehir İlçe Tarım Müdürü…

19:15 - 28 Mayıs 2020
Yenişehir
Seyitoğlu’ndan yaşlılara ziyaret

Seyitoğlu’ndan yaşlılara…

09:40 - 28 Mayıs 2020
Yenişehir
“Muhtarlarımız halkın sesi”

“Muhtarlarımız halkın sesi”

09:30 - 28 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti