Artık kan akmasın, canlar yanmasın

İYİ Parti Yenişehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Özel, çevre yolunda trafik ışıklarının olmaması nedeniyle bir çok kazanın yaşandığını ve yaşanan bu kazalarda can ve mal kayıplarının olduğuna dikkat çekerek ‘Artık Kan Akmasın Canlar yanmasın’ dedi.

Yenişehir 12 Mayıs 2018 18:51
Artık kan akmasın, canlar yanmasın
-A +A

  Ercan Özel yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; ‘Yenişehir’de yeni yapılan çevre yolunun, gerekli trafik önlemleri alınmadan trafiğe açılması sonrası son birkaç yıldır ölümlü ve yaralanmalı ciddi kazalar yaşandığı ve birçok kişinin yüreğinin yandığı tüm kamuoyunun bilgisi dâhilindedir.
Önce Bursa Caddesinin çevre yolu kavşağı trafik işaretleri yapılmadan açıldı ve yaşanan kazalar nedeniyle birçok vatandaşımız yaralandı. Ardından o kavşağa trafik lambaları koyuldu.

  Ardından Güldeste Caddesinde trafik işaretleri ve kasis yapılması konusunu meclis toplantılarında defaatle dile getirdim. “O bölgeye yeni asfalt yaptık asfalta hız kesici kasis yapıp asfaltı bozamayız” diyerek talebimiz kabul edilmedi.  Çok geçmedi o bölgede birçok vatandaşımız kaza yaptı yaralandı hatta küçük yaşlarda bir kızımız vefat etti. Yenişehir Belediyesi yapmamakta direnince, Büyükşehir’e verdiğimiz önerge sonrası trafik işaretleri ve kasis yapılmasına vesile olduk. Bu vesileyle kazalar sona erdi.
Yine uyarılarımıza rağmen yeterli önlem alınmayan İznik Caddesi ile çevre yolu kesişimin de bulunan kavşakta 3 kişinin vefatı sonrası trafik lambaları çalışır hale getirildi.

  Geçtiğimiz haftalarda trafik lambası bugüne kadar takılmayan oldukça önemli bir kavşak olan ve her gün binlerce aracın kullandığı Bilecik Cad. ile çevre yolu kesişimin de bulunan kavşakta ciddi bir trafik kazası yaşandı. Çelebiköy’den genç bir baba, günlerce yoğun bakımda kaldı. Başta ailesi ve yakınları olmak üzere hepimizin canı yandı, Kendisine dualarla da olsa destek olmaya çalıştık. Çelebiköy’de yaşayan bazı vatandaşlarımız bu kaza sonrası tepki ve kazalara dikkat çekmek için Bilecik caddesini kısa süreliğine de olsa trafiğe kapatmayı bile düşündü.
Yaşanan bu son kaza sonrası ilçemizde yetersiz trafik önlemlerinden dolayı artık kan akmasın, canlar yanmasın diyerek Yenişehir Belediye Meclisimizde, çevre yolunun Bilecik Caddesi, Kozdere Caddesi ve Barcın Mahallesi kavşaklarına trafik lambası koyulması için belediyemizin ilgili kurumlarla görüşerek bir çalışma yapması konusunda bir önerge verdim. O gencimiz vefat etmiş olsa bunun hesabını ne annesine, ne babasına, ne eşine, ne de çocuğuna kimse veremez. Vermiş olduğum önergede ki amacımın ne olduğu, hangi amaçla verildiği açık ve net olarak ortadadır.
Buna rağmen sıkıntılı olan ve sık sık kazaların yaşandığı bu kavşaklara trafik lambaları takılması için verdiğim önerge, AK Parti meclis üyeleri tarafından REDdedildi, MHP Meclis üyeleri ise trafik lambalarının takılması ile ilgili önergeyi kabul etmedi.
 
  Ben halkın bana vermiş olduğu görevi yerine getirdim. Bu tarihten itibaren bahse konu olan kavşaklarda, trafik tedbirlerinin yetersiz kalmasından dolayı yaşanacak kazaların sorumlularının, önlem almayı reddeden kişiler olacağını şimdiden ifade etmek isterim. Önergeyi reddedenlerin Çelebiköy de yaşayan ve canı yanan o insanların yüzüne nasıl bakacakları da ayrı bir konudur. İlçemiz ve halkımız için hayati öneme sahip bu tür konularda yöneticilerimizin daha hassas davranmaları en büyük temennimdir’

Kaynak : Harun SAK

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti