Artık ehliyetle sınava girilemeyecek

Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi Dönem Sonu sınavları bugün gerçekleşecek. Pazar gününü de kapsayacak olan ve iki oturum halinde yapılacak sınavlara nüfus cüzdanı haricinde diğer belgelerle giriş yapılamayacak.

Eğitim 13 Ocak 2018 00:09
Artık ehliyetle sınava girilemeyecek
-A +A

 Bugün yapılacak olan Açıköğretim Fakültesi Güz Dönemi Dönem Sonu sınavları iki oturum şeklinde yapılacak. Pazar gününde de gerçekleştirilecek olan sınavların sabah oturumu 9:30, öğle oturumu ise 2:00’da başlayacak. AÖF sınavına girerken Nüfus cüzdanı ve Sınav Giriş Belgesi bulundurmak zorunlu. Bu sınavlarda nüfus cüzdanı dışındaki kimliklerinin ibrasının geçersiz olacağı bildirildi. Konuyla ilgili AÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:  "13-14 Ocak'ta gerçekleştirilecek sınava girecekler, fotoğraflı sınava giriş belgesinin dışında, fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C.  vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belgeyi yanlarında bulundurmalıdır.
Sınava giriş amacıyla bu belgeler kullanılabilir. Bunların dışındaki öğrenci kimlik kartı, sürücü ehliyeti, baro kartı, mesleki kimlik kartları ve askeri kimlik belgesi geçerli değildir. Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz." Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler. 

Kaynak : İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti