Arıtma tesisinde arıza giderildi

İznik'te kanalizasyon atıklarını arıtma tesisine taşıyan 15 adet terfi hattından birinde meydana gelen arıza nedeniyle, gölde yaşanan kirlilik, 1 saat içinde arızanın giderilmesiyle sona erdi.

Bursa 5 Mart 2020 10:30
Arıtma tesisinde arıza giderildi
-A +A

Sadece Müslümanlar için değil 1 ve 7’inci konsüllere ev sahipliği yapması nedeniyle Hristiyanlar için de büyük öneme sahip olan Bursa’nın İznik ilçesinde, Anıtlar Kurulu’nun derin kazı izni vermediği için kanalizasyon atıkları, kurulan 15 adet terfi hattı ile ilçedeki İleri teknoloji Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisine aktarılıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında devreye alınan İznik İleri teknoloji Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisinde kirlilikten tamamen arındırılan su, daha sonra doğal ortama deşarj ediliyor.
 
Buski'den yapılan açıklamaya göre, sistemde bugüne kadar herhangi bir sorun yaşanmazken, dün terfi hatlarından birinde meydana gelen arıza nedeniyle gölde kısa süre kirlilik yaşandı. BUSKİ ekipleri hemen olaya müdahale etti. Yaklaşık 1 saat içinde arıza giderilirken, sistem normal çalışmaya başladı ve göl kirlilikten arındı. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti