Arif Eren “Sümeyye göğsümüzü kabarttı”

MHP Yenişehir İlçe Başkanı Arif Eren Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda gümüş madalya alan Sümeyye Boyacı’yı kutladı.

Yenişehir 15 Eylül 2019 12:07
Arif Eren “Sümeyye göğsümüzü kabarttı”
-A +A


MHP Yenişehir İlçe Başkanı Arif Eren Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda gümüş madalya alan Sümeyye Boyacı’yı kutladı.
Konuyla ilgili gazetemize bir açıklama yapan Eren “İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen şampiyonada, Sümeyye Boyacı, Sevilay Öztürk ve Beytullah Eroğlu, 50 metre sırtüstü finallerinde yarıştı. Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası finalinde mücadele eden Sümeyye Boyacı dünya ikincisi oldu. Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda gümüş madalya alarak göğsümüzü kabartan Sümeyye Boyacı kardeşimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Spora ve sporcuya çok önem verdiklerini belirten MHP Yenişehir İlçe Başkanı Arif Eren “Ülkemizin geleceğini düşünüyorsak elbette ki gençlerimize yatırım yapmalıyız. Sanatta, sporda, bilimde, teknolojide tam donanımlı gençler yetiştirip sadece ülkemiz değil bütün dünya için çalışmalıyız. Biz MHP olarak bunu hedeflemiş ve bu ülkü uğruna siyaset yapan bir partiyiz. Ülkemize gümüş madalya alarak gurur yaşatan kızımızı tebrik ediyor başarılarını devamını diliyorum” dedi.
SÜMEYYE BOYACI KİMDİR?
Sümeyye Boyacı; 5 Şubat 2003 tarihinde, annesi Semra Boyacı ile babası İsmail Boyacı'nın ilk çocuğu olarak Eskişehir'de doğdu. Doğumundan itibaren iki kolu olmayan Boyacı, aynı zamanda kalça çıkıklığına sahip bir şekilde dünyaya gelmişti.
Kendi ifadelerine göre, "gittiği bir akvaryumda gördüğü balıkların kolları olmadan yüzebilmesinden etkilenerek", 2008 yılında yüzmeye başladı. 2013'te, antrenör Mehmet Bayrak ile çalışmaya başladı. Haziran 2016'da, Berlin'de düzenlenen ve kariyerinin ilk uluslararası yarışı olan 30. Uluslararası Alman Şampiyonası'nda mücadele etti.50 m sırtüstü gençler B S5 kategorisinde altın madalyanın sahibi olan Boyacı; 100 m kurbağalama S6, 50 m serbest S5 ve 50 m kelebek S5 kategorilerinde ise serilerde elendi. Rio de Janeiro'da düzenlenen 2016 Yaz Paralimpik Oyunları'ndaki 50 m sırtüstü S5 kategorisinde 8. sırada yer aldı. Ertesi yıl, Ligurya'nın ev sahipliği yaptığı Avrupa Paralimpik Gençlik Oyunları'ndaki 50 m sırtüstü S1-5 kategorisinde bronz madalya kazanırken, 50 m serbest S1-5 kategorisini 4. sırada tamamladı. Aynı yılın Aralık ayında, Meksiko'da düzenlenen Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda dört farklı kategoride yarıştı. Boyacı; 50 m sırtüstü S5 kategorisini 4., 50 m kelebek S5 kategorisini 6., 50 m serbest S5 ile 200 m serbest S1-5 kategorilerini ise 7. sırada tamamladı.
Ağustos 2018'de, Dublin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda, 50 m sırtüstü S5 kategorisinde altın madalya kazandı.
Belkız Efe

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Yenişehir İlçe Tarım Müdürü Hakan Aranmaz  “İyi başlangıç oldu”

Yenişehir İlçe Tarım Müdürü…

19:15 - 28 Mayıs 2020
Yenişehir
Seyitoğlu’ndan yaşlılara ziyaret

Seyitoğlu’ndan yaşlılara…

09:40 - 28 Mayıs 2020
Yenişehir
“Muhtarlarımız halkın sesi”

“Muhtarlarımız halkın sesi”

09:30 - 28 Mayıs 2020
Yenişehir
Başkan Aydın, ilçe halkının bayramını kutladı

Başkan Aydın, ilçe halkının…

09:39 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
Telekonferans  ile bayramlaştı

Telekonferans ile bayramlaştı

09:36 - 27 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti