ARA TATİL BAŞLADI

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatili başladı. Bu yıl Türkiye genelinde 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek olan ara tatil uygulaması anaokulu, ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okulları kapsıyor.

Yenişehir 16 Kasım 2019 09:49
ARA TATİL BAŞLADI
-A +A

Mustafa EFE / Özel Haber
 

 
Öğrenciler ilk kez deneyimleyecekleri ara tatille eğitime ara vermeden doğa gezilerinden kültürel etkinliklere, spordan sanata pek çok aktiviteye katılabilecekler. 81 ilde olduğu gibi Bursa'da da hazırlanan çeşitli faaliyetler öğrencileri adeta cezp edecek. 
 
Çocuklar, aileleriyle birlikte katılacakları etkinliklerde Bursa'nın görülmesi gereken kültürel değerlerine yapacakları kısa turlarla yaşadıkları kenti tanıyacak ve şehrin kültürünü öğrenecekler. Müze, kütüphane gibi yerlere yapacakları gezilerle kentin tarihsel geçmişiyle bağ kurabilecek olan öğrenciler, hayvan barınakları, aqua parklar ve botanik bahçeleri gibi yerlere gerçekleştirecekleri ziyaretlerle de canlı türlerini yerinde inceleme fırsatı elde edecekler. Bursa'ya tarihsel anlamda farklı bir boyut kazandıran Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ile tarihe yolculuk yapacak öğrenciler, bilimsel araştırma merkezleri, bilim fuarlarıyla teknolojik gelişmeleri yakından takip edecekler. Yaşlı bakım merkezlerine yapılacak ziyaretlerle toplumsal değerleri ve büyüklere ziyaretin önemini kavrayacaklar. 
 
Ara tatilin bu yıl ilk kez uygulanacağını ifade eden ve öğrencilerin velileriyle birlikte eğlenceli bir hafta geçireceklerine inandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, "Sayın Bakanımızın ifadesiyle ara tatil eğitime verilmiş bir ara değil. Çocuklarımız hafta boyunca sporla, sanatla, doğayla, kültürle buluşacak.  Çocuklarımızı hayatın merkezine, yaşamdan beslenmeye ve öğrenmeye gönderiyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı birbirinden güzel etkinliklerin yer aldığı programla çocuklarımız bu kısa molayı hem dinlenerek hem de kendilerini geliştirerek değerlendirebilecekler. İl Milli Eğitim müdürlüğümüz tüm illerimiz ve ilçelerimiz gibi Yenişehir’de de öğrencilerimizin keyif alacağını düşündüğümüz güzel bir faaliyet listesi hazırladı. Tüm ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan işbirlikleriyle faaliyetlerin aksamadan gerçekleştirilebilmesi amaçladı. Velilerimiz ve öğrencilerimiz ara tatil faaliyetlerine aratatil.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecek." dedi. 
 
Gezi, doğa ve çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlama ve aile günü olmak üzere birçok etkinliğin yer aldığı Bursa'daki ara tatil faaliyetlerine aratatil.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilecek. Eğitim ve öğretim 25 Kasım 2019 günü kaldığı yerden devam edecek.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Meyra Madencilikten ‘Kirazlıyayla’ açıklaması

Meyra Madencilikten…

10:06 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilecik Valisi, Yenişehir yolunu inceledi

Bilecik Valisi, Yenişehir…

10:01 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “16 ana projeden 6 tanesi tamam”

Yenişehir Belediye Başkanı…

13:20 - 3 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti