ANDA Yenişehir “Anaların yanındayız”

ANDA Kardeşe Vefa Derneği Yenişehir Temsilciliği HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemi yapan annelere sahip çıkarak konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Yenişehir 11 Eylül 2019 16:27
ANDA Yenişehir “Anaların yanındayız”
-A +AANDA Kardeşe Vefa Derneği Yenişehir Temsilciliği HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma  eylemi yapan annelere sahip çıkarak konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

ANDA Kardeşe Vefa Derneği Yenişehir Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi
“22 Ağustos’ta Hacire Akar’ın oturma eylemiyle başlayan ve 3 Eylül’de onun çağrısına kulak veren, oğulları PKK tarafından kaçırılmış annelerin birer ikişer HDP Diyarbakır il binası önünde yaptığı oturma eylemi 9. Gün itibariyle 24 aileye ulaşmıştır. Gün, 70 yaşındaki ciğeri yanmış Hacire anamızın başlatmış olduğu ve günden güne büyüyen, PKK ve onun siyasi uzantısı olan HDP’ ye karşı yapılan bu haklı eylemi destekleme günüdür. Gün, 2015 yılında karısı ve oğlu yanında iken aracından zorla indirilip kaçırılan polis oğlu için hasta yatağından çıkıp gelen Ünzile anamızın gözyaşını silme günüdür. Gün, “artık yeter” diye ağlayan, oğlu zorla dağa kaçırılmış Kürt anasının haklı isyanını duyurma günüdür. Gün, daha on yaşındaki oğlu 4 yıl önce kaçırılmış olan Remziye anamızın ardında durma günüdür. Gün, Ağrı’da oğullarının çobanlık yaparken 4 yıl önce zorla kaçırıldığını söyleyen Necla anamızın elini tutma günüdür. Gün, birlik olma günüdür. Gün siyasi görüş, din, mezhep, ırk, renk ayrımı gözetmeden bu haklı isyanın yanında olma günüdür. “
 Belkız Efe

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti