Anda ‘dan Sosyal Vefaya Destek

Yenişehir 2 Nisan 2020 10:35
Anda ‘dan Sosyal Vefaya Destek
-A +A

Belkız EFE/ÖZEL HABER

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs tehdidi sebebiyle insanlık tarihi zor günlerden geçiyor. Ülkemizde de etkisini çok yoğun bir şekilde gösteren bu virüsün  ilerlemesini önlemek için bir çok karantina uygulaması ve bağış kampanyaları başlatılmış durumda.

Bu uygulamalardan biri de ülkemizde geçtiğimiz günlerde getirilen 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması oldu. Getirilen kısıtlamaların sonucunda 65 yaş üstü vatandaşlar temel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamada epey zorlandılar.

Bunun sonucunda büyüklerimize karşı vefamızı gösterebilmek adına Yenişehir Belediye’si öncülüğünde kurulan Sosyal Destek Vefa Grubu çok yönlü bir şekilde çalışmalarını sürdürürken 65 yaş üstü olan büyüklerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktan kaçınmıyor.

Kurulmuş olan Sosyal Vefa Destek Grubu’na ek olarak İlçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu’nun davetiyle Anda Kardeşe Vefa Derneği Yenişehir temsilciliği de desteğini esirgemeyerek gönüllü çalışmalarına başladı.
Anda Kardeşe Vefa Derneği Yenişehir temsilciliği başkanı Mehmet Sav öncülüğünde oluşturulan gönüllü ekipler dün olduğu gibi bu zor günümüzde de gönüllü olarak yardım etmeye her daim hazır olduklarını hiçbir görevden kaçınmayacaklarını ifade ettiler.

Mehmet Sav ‘’ Ülkemizin geçtiği bu zor günleri elbette ki alınan tedbirler doğrultusunda üstesinden geleceğiz. Daha öncede gönüllü olarak yapmış olduğumuz birçok faaliyet var. Biz hiçbir zaman taşın altına elimizi koymaktan çekinmedik, çekinmeyiz. Anda Kardeşe Vefa Derneği Yenişehir ekibi olarak bizlere verilecek her göreve hazırız. Ekip olarak organizasyon şemamızı oluşturduk.Hergün düzenli olarak ilçe merkezimizde ve köylerimizde bulunan büyüklerimizin gıda ,ilaç ve temizlik malzemesi gibi bir çok ihtiyacını günün her saatinde gidereceğiz İçinde bulunduğumuz bu kötü şartların birlikte üstesinden gelerek, birlikte başaracağız.’’diye belirtti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

19:20 - 22 Mayıs 2020
Yenişehir
Torun ve yönetimi YENGİM’i ziyaret etti

Torun ve yönetimi YENGİM’i…

09:35 - 22 Mayıs 2020
Yenişehir
Yenişehir AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu  “YOL MEDENİYETTİR”

Yenişehir AK Parti İlçe…

10:31 - 21 Mayıs 2020
Yenişehir
Başkan Aydın, 19 Mayıs  coşkusuna ortak oldu

Başkan Aydın, 19 Mayıs …

10:29 - 21 Mayıs 2020
Yenişehir
“YENİŞEHİR HAVALİMANI HAZIR”

“YENİŞEHİR HAVALİMANI HAZIR”

09:36 - 20 Mayıs 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: "Ocağı yanmayan ev kalmayacak"

Yenişehir Belediye Başkanı…

09:33 - 20 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti