Amfi tiyatro ve seyir terası Gemlik’e yakışacak

Gemlik Belediyesi, sahilde amfi tiyatro ve seyir terasının temelini attı. Temel atma törenine AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Muhtarlar, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Diğer İlçeler 15 Mayıs 2018 15:22
Amfi tiyatro ve seyir terası Gemlik’e yakışacak
-A +A

“Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor”

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Yılmaz, “2018’e girerken şunu ifade ettik. Günümüzü, haftamızı boş geçirmeyelim dedik. Allah’a şükürler olsun bu güne kadar, Bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz Cuma günü hava yağışlıydı törenimizi yapamadık. Cuma günü tekrar bir açılışımız daha olacak. 2018 yılı böyle bitecek, yılsonuna kadar da bir temel atmayla, bir açılışla geçmiş olacaktır. Bu projeleri kendi belediye mimarlarımız, mühendislerimizle beraber yapıyoruz. Bir taraftan 1400 konutumuzun imalatı hızlı bir şekilde devam ederken, mahalle kurulurken. Diğer taraftan da sağlık yatırımlarımız olağan hızıyla devam ediyor. Diğer taraftan okul yatırımlarımız devam ediyor. Meydan çalışmalarımız durmaksızın devam ediyor. Gemlik’te insanlarımız hangi hizmete ihtiyaç duymuşsa onları yerine getiriyoruz. Bugün temelini attığımız yer ise gördüğünüz gibi uzun yıllardan beri boş duran bir yamaç, buraya yapılacak projeyle 900 kişilik bir amfi tiyatroyla bundan sonra; sanatsal gösteriler, kültürel etkinlikler burada gerçekleşmiş olacak” dedi.“Millet CHP’yi başa getirse, başına geleceğini biliyor”

14 Mayıs gününün Türk demokrasisi için önemli bir gün olduğunu vurgulayan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Bugün 14 Mayıs, 14 Mayıs yaşı yetenlerin hafızasında çok şey ifade ediyor. Yeter söz de karar da milletindir anlayışıyla çok partili demokrasiye geçişten sonra gizli oy, açık tasnif sistemiyle milletin iradesinin sandıktan hükümet etmeye evirildiği çok önemli bir gün, bizim ülkemizin tarihi biraz karmaşık yapılarla dolu, o dönemde de açık oy, gizli tasnif yapılmıştı. Onu yapan anlayışta Cumhuriyet Halk Partisi anlayışıydı, Allah’a şükür ki o günden bu yana milletimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ne hükümet etmeyi devretmiyor. Allah bu milletten razı olsun. Başa getirse başına geleceği biliyor, başına geleceğini bildiği için de onu emanet etmiyor. Bu kafayla gittikleri sürece de bu emaneti onlara vermeyecek. Biz hizmet ettiğimiz müddetçe de, bizden de bu emaneti almayacağına inanıyoruz” diye konuştu.Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş ise, “Gemlik’in çıtasını yükseltecek bu hizmet için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu hizmetler Gemlik’in çıtasını yükseltecek “dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri seyir terası ve amfi tiyatronun temelini attı. 


Kaynak : İHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti