Altın Nesil Okulları’nda Cumhuriyet coşkusu

Yenişehir 29 Ekim 2020 09:45
Altın Nesil Okulları’nda  Cumhuriyet coşkusu
-A +A

ÖZEL HABER/ EBRU ERGÜL

Altın Nesil Okulları bu yıl da Cumhuriyetin 97. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladı. Hem yüz yüze ve hem uzaktan eğitimde olan tüm öğrencilerin katıldığı törende sabah ilk ders saatinde tüm eğitim koçları ve sınıf öğretmenleri öğrencileri ile bir araya geldi.
Bayram kutlama komisyonu tarafından hazırlanan programda ana sınıfından 12. sınıfa kadar tüm kademelerde Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Güne kırmızı, beyaz kıyafetlerle başlayan öğrenciler hazırlanan programı öğretmenleri ile birlikte sınıflarında kutladılar. Cumhuriyet ilanından önceki güçlükler, Cumhuriyetin ilan edilişi ve bize kazandırdıkları hakkında izledikleri videoların ardından Cumhuriyetin önemi ile ilgili sohbet edildi. Yine öğrencilerin okudukları şiirler ve söyledikleri şarkılarla bayram coşkusu kısmen uzaktan da olsa yaşandı.
Yalnızca bayram günü değil hafta boyunca tüm okulda hazırlıklar ve etkinlikler devam etti. Öğrenciler müzik öğretmenleri ile birlikte şarkılar, marşlar söylerken görsel sanatlar öğretmenimizin düzenlediği yarışma ile Cumhuriyetin anlamını renklerle ifade ettiler. Yarışma için yapılan tüm resimler okul koridorlarında sergilendi ve izleyenlerin beğenisine sunuldu. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri İlkokul ve Ortaokul Müdürü Serdar Acar tarafından öğrencilere takdim edildi.
Okul içinde yapılan etkinlikleri değerlendiren Serdar Acar, “Tüm öğretim kademelerinde bir hafta boyunca Cumhuriyet Bayramı heyecanını yaşadık. Öğrencilerimiz, sınıflarını bayrağımızla, rengârenk balonlarla süsleyerek bu coşkuyu hepimize yaşattılar. Yapılan çalışmalarda emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, muhteşem bir iş birliği ile kısmen uzaktan eğitimde olsak da bu coşkuyu yaşattılar. Cumhuriyetin bize kazandırdığı en büyük değerlerden birinin, bu birlik ve beraberlik duygusu olduğunu bilmek ve bunu yaşamak mutluluğumuza gurur, coşkumuza sevinç kattı. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle minnetle anıyoruz.” diyerek kutlama ve anma mesajını iletti. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti