ALTERNATİF YOL RAHATLATACAK

Yenişehir ilçe merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla ilçenin kuzeyinde yakın çevre yolu oluşturmak için çalışmalara başlandı. Güzergah boyunca 2 adet de köprü inşaa edileceği belirtildi.

Yenişehir 20 Ekim 2017 01:01
ALTERNATİF YOL RAHATLATACAK
-A +A

Güzergâhın altyapısını hazırladıklarını belirten Belediye Başkanı Süleyman Çelik, çevre yolunun yapım çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirileceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yol yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini ifade eden Çelik, güzergâh boyunca 2 adet de köprü inşa edileceğini bildirdi. Başkan Çelik, alternatif yol güzegahında 2 tanede köprü yapılacağını söyledi.
 
Yenişehir'in batısında Bursa yolu üzerindeki Küçük Sanayi Sitesi'nden başlayacak olan çevre yolunun, ilçenin kuzeyini kat ederek doğu yönündeki Bilecik yoluna bağlanacağını anlatan Çelik, 'Çevre yolu 100. Yıl, Yenigün ve Kurtuluş Mahalleleri'nden geçecek. İlçenin kuzeyindeki bu 3 mahalleyi kat edecek olan çevre yolu, Bilecik yoluyla birleşecek' diye konuştu.
 
Belediye olarak güzergâh üzerindeki tarlalara arsa vasfı kazandırdıklarını ve bu arsalardan yola terklerin sağlandığını ifade eden Çelik, 'Bu imar uygulamasıyla 20 metre genişliğinde ve 3 bin 800 metre uzunluğunda bir güzergâh belirledik. Toplam 190 parselde yapılaşmanın önü açıldı. Bir kuruş istimlak bedeli ödemeden bu duruma geldi. Bu yapılaşmayla yeni cazibe bölgeleri de oluşacak' dedi.
Yenişehir Belediye Başkanı Çelik, çevre yolunun yapımı ile birlikte kuzey bölgelerindeki trafik yoğunluğunun giderileceğini açıkladı.
 
İlçe merkezinde ve ilçenin kuzey bölgelerindeki trafik yoğunluğunun yakın çevre yolunun yapımının tamamlanmasıyla önemli ölçüde azalacağını ifade eden Çelik, 'Yenişehir'in kuzeyinde yeni yapılaşmalarla yoğunluk giderek artıyor. Konut sayısındaki artışın beraberinde yeni inşa edilen okullarla bu bölgedeki hareketlilik artıyor. Diğer bölgelerde de benzer yoğunluklar yaşanıyor. Batı yönündeki Bursa yolu üzerine yeni hastane binası inşa ediliyor. Vatandaşlarımız, bu hastaneye ilçe merkezine girmeden doğrudan bu çevre yolunu kullanarak ulaşabilecekler' değerlendirmesinde bulundu.
 

 
 

Kaynak : HARUN SAK /YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Anahtar Kelimeler : bursa, yenişehir, yol,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti