Aktaş’tan çiftçilere müjde

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi’ne olan borçlarının yapılandırılması ile ilgili bir açıklama yaptı.

Yenişehir 13 Mart 2019 16:27
 Aktaş’tan çiftçilere müjde
-A +A

Aktaş açıklamasında şunları söyledi : “T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kullandırılan ve 31 /12 /2018 tarihi itibarıyla takip hesaplarında izlenen tarımsal kredi borçları ile çeşitli afetler nedeniyle ertelenmiş olan kredi borçları yapılandırılmıştır. Yapılandırmaya esas tutarın; defaten ödenmesi veya taksitlendirilmesi halinde ilk taksiti, 2019 yılının Ekim ayı sonuna kadar, izleyen taksitleri 2020 yılının Ekim ayından başlamak üzere her yıl tekabül ettiği ayda toplam 5 eşit taksitte ödenir.

Yapılandırma taksitlerine, çiftçilerimiz yıllık %10 oranında basit usulde yürütülecek taksitlendirme faizi uygulanır. Esas tutarın peşin ödenmesi halinde taksitlendirme faizi uygulanmaz.

Yapılandırmadan faydalanmak isteyenler 31 Mayıs 2019 borçlu bulundukları 31 Mayıs 2019 borçlu bulundukları Ziraat Bankası Şubesi veya Tarım Kredi Kooperatifine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.”


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti