AKILLI DURAKLAR GELDİ

Yenişehir 14 Aralık 2019 10:29
AKILLI DURAKLAR GELDİ
-A +A

Ertan ADANA / Özel Haber
 
Yenişehir’de bazı noktalara akıllı duraklar, wifi bağlantılı oturma bankları ve engelli aracı şarj aleti kurma çalışmaları başladı. 

 
Belediye Başkanı Davut Aydın, Akıllı durakların ilçede dolmuş bekleyen vatandaşların yaz ve kış aylarında yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldıracağını belirterek, akıllı durakların kurulumunun başladığını söyledi. Aydın, "Toplam 5 adet akıllı durak siparişi verdik. 10 koltuklu akıllı durakların içinde engelli araçları için sarj cihazı, engelli girişi, klima, kütüphane ve TV ünitesi bulunacak" dedi. Başkan Aydın, “Akıllı durak siparişi verdikten sonra şehir içi minibüsçülerimiz ile bir araya gelerek nerelerde yoğunluklar yaşandığını öğrendik. Bundan sonra kurmayı düşündüğümüz bölgelerde vatandaşlarla bir araya gelip yeri konusunda mutabık kaldık. Şu an Yediyol Meydanı, Hastane önü, heykel, okullar bölgesi ve Askerlik Şubesinin önünde uygun olan yerlere akıllı durak kurulumları başladı. İnşallah birkaç gün içinde duraklarımız faaliyete geçecektir” diye konuştu. 

İlçenin değişik noktalarına ise wifi bağlantılı oturma banklarıyla 1 adet engelli arabası şarj aleti de monte edileceğini söyleyen Aydın, "Akıllı duraklar, wifi bağlantılı oturma bankları ve engelli aracı şarj aleti montajıyla ilçemizin önemli eksiklerinden bazıları kapatmış olacağız" şeklinde konuştu.
   
Akıllı durakları vatandaşımızın rahat etmesi için kurduklarını belirten Davut Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizlerin görevi vatandaşlarımızı rahat ettirmek. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Akıllı duraklarımızın içinde klima olacak, TV olacak, kütüphane olacak, telefon ve engelli aracı şarj butonları olacak. Bunları buralara kurmak önemli değil. Önemli olan bunları koruyup kollamak ve kendi malımız gibi sahip çıkmak. Bu konuda vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. Bunların bakımlarını biz yapacağız. Ancak koruyup kollaması vatandaşımıza kalıyor. Duraklar 7/24 kamera sistemi ile takip edilecek. Bu nedenle duraklara zarar verecek olan vatandaşlar tespit edilip kamu malına zarar vermekten haklarında işlem başlayacak” dedi. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti