AK Parti Yenişehir eski İlçe Başkanı Adnan Kamıl: “AK PARTİ’NİN NEFERİYİM”

AK Parti’den bir dönem Başbakanlık görevi yapan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu kurduğu Gelecek Partisi’ne Bursalı üç ismi alması, Bursa’da yankı uyandırmıştı.

Yenişehir 9 Ocak 2020 09:38
AK Parti Yenişehir eski İlçe Başkanı Adnan Kamıl:  “AK PARTİ’NİN NEFERİYİM”
-A +A

Ertan ADANA/Özel haber 

Önceki dönem AK Parti Bursa Milletvekilleri Cemalettin Kani Torun ve Mustafa Öztürk ile birlikte geçtiğimiz yıllarda Bursa’da valilik görevinde bulunan İzzettin Küçük Gelecek Partisi’nin Genel İdare Kurulu’nda önemli görevlere getirildiler. Üç isim bu günlerde Bursa İl Başkanlığı için hazırlıklarını yapıyor. Kulislerde geçmiş dönemlerde AK Parti’nin il ve ilçe başkanlarının isimleri de Gelecek Partisi’ne katılacakları söylentileri Bursa’da siyaset arenasına bomba gibi düştü.
 
KAMIL, TEPKİ GÖSTERDİ
 
Bu isimlerden biride 31 Mart 2018’de yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri Yenişehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvuruda bulunan Adnan Kamıl. Uzun zamandır siyasetten uzak kalan Adnan Kamıl adının Gelecek Partisi ile anılmasına tepki gösterdi.
 
“ÇİZGİMDEN SAPMADIM”
 
Adnan Kamıl; “Siyasi görüşüm ve çizgim bellidir. Ben AK Partinin neferiyim. İlçe başkanlığı döneminde başarılı seçimlere AK Parti Teşkilatı olarak imza attık. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği ile Mahalli İdareler Seçimlerinden alnımızın akıyla çıkmasını bildik”. 
 
Kamıl, “Geçmişte aldığımız oy oranı ile davamızın sadık bir neferi olduğumu gösterdim. Söz konusu olan partide geçmişte aynı safta durduğumuz arkadaşlar tarafından kuruldu. Sadece benim değil, görevini en mükemmel şekilde yapan önceki dönem arkadaşlarımızın da yeni kurulan partiler ile ismi geçiyor. Ben AK Parti’nin kurulduğu günden beri bir milim yerimden, çizgimden sapmadım. Adımın başka partiler ile anılmasından da son derece rahatsızım” dedi.
 
“DAVA VE SEVDAM ORTADA”
 
Adnan Kamıl, “Bazı çevreler tarafından sistematik olarak benim ve diğer arkadaşlarımın ismi kulislerde dolaştırılıyor. Son derece nazik olmayan bu durumdan rahatsızız. Aile kimliğim ortada. Bağlılığım ortada. Dava ve sevdam ortada. Tüm bu gerçekler ortada iken birileri benim üzerimden AK Parti sevdamızı toplum gözünde rencide etmek istiyorsa onlarla hesabımı ahirete bırakmayacağım”. 
 
İLGİM YOK
 
Kamıl, “Yeni kurulan parti ile uzaktan, yakından bir ilgim yoktur. Bundan sonra kurulacak olan yada kurulması düşünülen partiler ile de ismimin geçmesi dahilinde adli makamlara başvuracağımı tüm hemşerilerimin bilmesini istiyorum. Bizim AK Parti sevdamız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a verdiğimiz namus sözü pazara kadar değil mezara kadardır.” dedi. 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
“Yol çalışmalarımız   aralıksız sürüyor”

“Yol çalışmalarımız …

09:28 - 12 Ağustos 2020
Yenişehir
 “İtirazlarımızın haklılığı ortaya çıktı”

“İtirazlarımızın haklılığı…

09:25 - 12 Ağustos 2020
Yenişehir
Cumhur İttifakı, Muhtarları ziyaret etti

Cumhur İttifakı, Muhtarları…

09:20 - 11 Ağustos 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı  Aydın  “Sosyal mesafeye    dikkat edelim”

Yenişehir Belediye Başkanı …

09:20 - 11 Ağustos 2020
Yenişehir
İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel;  “ Kirazlıyayla mutlu haberi bekliyor”

İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan…

10:30 - 10 Ağustos 2020
Yenişehir
“Taban fiyatları revize edilmeli”

“Taban fiyatları revize…

10:33 - 7 Ağustos 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti