Adliye yeni yerinde

Yenişehir Adliyesi'nin Devlet Hastanesi'nden boşalan ek binaya taşınma çalışmaları tamamlandı. Tarihi Kaymakamlık binasının birinci katını 1938 yılından bu yana kullanmakta olan Yenişehir Adliyesi, bugünden itibaren yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Yenişehir 27 Ocak 2020 12:38
Adliye yeni yerinde
-A +A

Adliye binasının taşınması öncesi Yenişehir Kaymakamlığı tarafından "82 Yıl Anısına Veda Kokteyli" düzenlendi. Veda kokteyline Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, Yenişehir Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç, İnegöl Ağır Ceza Reisi Osman Acet, Yenişehir Cumhuriyet Savcıları Emrah Çiçek, Emre Kara, Seyda Korkmaz, Vahit Yıldız, Rıdvan Kara, hâkimler M. Mücahit Kaya, Muhammet Önder, Seray Korkmaz, Tuğçe İnce, Gamze Bahadır, siyasi parti başkanları ve Adliye personeli katıldı.Yenişehir Adliyesi'nin daha güzel hizmetler vermesi amacıyla yeni binasına taşınmasının önemine dikkat çeken İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, "Burada çok anılar var. Kimler geldi, kimler geçti kim bilir? Yenişehir Adliyesi rahmetli Kemal Sunal’ın filmlerine (Davacı) bile konu oldu. Adliyenin yeni binasına taşınmasıyla hem Adliye hem Yenişehir Kaymakamlığı daha rahat hizmetler verebilecek" dedi.Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, "Hem hüzünlüyüz, hem sevinçliyiz. Uzun yıllardır acı ve tatlı hatıralar bu koridorlarda yaşandı. Ne mahkumiyet alanlar olmuş ne barışlar sağlanmıştır. Yenişehir'de 3 yıldır görev yapıyorum. Uyum içinde bir çalışma yürüttük. Adliye'miz daha modern, daha verimli bir hizmet verece. Adalet mülkün temelidir. Adaleti tesis etmek için herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor" diye konuştu.       Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın da, belediye olarak kendilerinden talepte bulunan tüm kamu kurumlarına destek vermeye çalıştıklarını vurguladı. Başkan Aydın, "Ayrılıklar, duygusal ve hüzünlü olur, ama böyle ayrılıklara can kurban. Adliyemizin çalışmaları çok daha iyi olacak. Yer darlığı nedeniyle 2-3 hâkim aynı odada görev yapıyordu. Yeni yerlerinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç ise yeni binanın Adliyenin kullanımına sunulmasına destek verenlere teşekkür etti. Başsavcı İnanç, "Dile kolay, tam 80 yılı aşkın bir süredir, Yenişehir Kaymakamlığı bünyesinde misafir konumundaydık. Önümüzdeki haftadan itibaren yeni binamızda hizmet vermeye başlayacağız" açıklamalarında bulundu.

Konuşmalarına Adalet Bakanlığı’na teşekkür ederek başlayan Yenişehir Cumhuriyet Savcılığı Yazı İşleri Müdürü İsmail Ağa, “Eski dar binadan sonra daha geniş, konforlu ve yeni bir binaya geçmek bizleri çok mutlu etti. Başta Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın olmak üzere Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Bu binanın Yenişehir’e hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.(DHA) Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Kaymakam Seyitoğlu’na,İznik Kaymakamı Recai Karal’dan ziyaret

Kaymakam Seyitoğlu’na,İznik…

10:54 - 19 Eylül 2020
Yenişehir
Yenişehir İHH'dan;  Mülteci Kamplarına Yardım Tırı

Yenişehir İHH'dan; Mülteci…

09:21 - 18 Eylül 2020
Yenişehir
Vekil Işık’tan ziyaret

Vekil Işık’tan ziyaret

09:18 - 18 Eylül 2020
Yenişehir
YENİŞEHİR VE EĞİTİM

YENİŞEHİR VE EĞİTİM

09:20 - 17 Eylül 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti