9 bin öğrenci tatile çıktı

Yenişehir’de 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının son gününde 9011 öğrenci ve 580 öğretmen tatile çıktı.

Yenişehir 8 Haziran 2018 16:23
9 bin öğrenci tatile çıktı
-A +A

Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Süleymanpaşa İlkokulu, Balibey Orta Okulu ve Tahirağa ilkokulunda düzenlenen karne törenlerine katıldılar. Öğrencilere karnelerini veren Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman çelik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, öğrencilere bol bol dinlenip kitap okumalarını tavsiye ettiler.
Yenişehir Milli Eğitim müdürü Musa Ayaz’da yaptığı yazılı açıklama ile öğrenci, öğretmen ve velileri iyi tatiller dileyerek tavsiyelerde bulundu.
Yenişehir Milli Eğitim müdürü Musa Ayaz şöyle konuştu; "2017-2018 eğitim-öğretim yılını sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir şekilde tamamlamanın ve tatile girmenin haklı heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Bu haklı heyecan ve gururu yaşamada, ülkemizin atinin medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğma yolunda yaptığınız çalışmalar, attığınız adımlar,  gösterdiğiniz gayret ve verdiğiniz emeklerden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Bir eğitim öğretim yılını başarı, sağlık ve mutluluk içerisinde bitirmiş bulunmaktayız."
Ayaz'dan velilere ve öğrencilere mesaj

Öğrencilere uzun bir süreden sonra dinlenmeyi hak ettiklerini dile getiren Ayaz, "Bizim için çok değerlisiniz. Unutmayalım ki hayatta inişli çıkışlı durumlarla hepimiz karşılaşabiliriz. Önemli olan olumsuz bir halle karşılaştığımızda bununla başa çıkabilmemizdir. İnsan odur ki kendini tanır. Okul bunun içindir. Okulu dolduran ne varsa bunun içindir. Tatilde kitap okumayı lütfen ihmal etmeyelim" diye konuştu. Her çocuk önemli olduğunu ayrıca belirten Ayaz,  "Saygıdeğer velilerimiz, bu ilkeden hareketle çocuğunuzu asla kimseyle kıyaslamayınız. Çocuklarımızın yaptıkları, yapamadıkları, ve yapabilecekleri şeyler vardır. Bu yapabileceklerini bulup ortaya çıkarmak çocuğunuzun yararına olacaktır. Geleceğimiz olan çocuklarımız çok değerli ve önemlidir. Değerli öğretmen ve idareci arkadaşlarıma da sorunsuz ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmemizde bizlere olağanüstü katkı sundukları için teşekkür ediyorum. İyi bir ekip olduğumuzu ve çocuklarımız için daha da güzel işleri onlarla başaracağımızı biliyorum. Bütün öğretmen ve öğrencilerimizin aileleleriyle  beraber sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir tatil  geçirmelerini temenni ediyorum" şeklinde konuştu.
 

Kaynak : HARUN SAK/YENİŞEHİR

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti