23 Nisana özel ağaç süsleme

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde Akçeşme İlköğretim Okulunda okuyan öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ağaçları bayraklarla süsledi.

Yenişehir 23 Nisan 2020 10:36
23 Nisana özel ağaç süsleme
-A +A

Mustafa EFE / Özel Haber
 
Her yıl ülkemizde coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı koronavirüs sebebiyle topluluk oluşturulmaması adına törensiz kutlanıyor.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı koronavirüsle mücadele sürecinde alınan sokağa çıkma kısıtlamaları doğrultusunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu bayram geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen törenlerden farklı şekilde kutlanıyor. Çocuklar Ata’larının onlara armağan ettiği bu kutlu bayramı unutmadı. Her yıl olduğu gibi aynı coşku ve heyecanla Atalarına minnettar olan geleceğimizin teminatı çocuklarımız kendi bayramlarını evlerini süsleyerek şiirler okuyarak kutuladılar.
 
23 Nisana özel ağaç süslediler
 
Kutlamaları evlerinden gerçekleştiren miniklerin yanı sıra evdeki coşkuyu bahçelerine taşıyan minikler duygulandırdı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını soka çıkma kısıtlamaları sebebiyle evinde geçiren minik Araf evinin bahçesini bayraklarla süsledi. Akçeşme İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencisi olan Araf Şahin Menteşe köyündeki evinin bahçesindeki ağacı Türk bayrakları ile donattı. Arif Şahin ‘‘ Koronavirüs sebebiyle evde kutlamak durumunda kaldığımız bayramımızı unutmadık. Kardeşlerimle beraber bahçemizdeki ağacı süsleyerek evde kalarak bayramımızı aynı coşku ve mutlulukla kutluyoruz.’’ açıklamasında bulundu.
 

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti