2019 YKS ek tercihler ne zaman? Taban ve tavan puanlar...

Üniversite ek kontenjanlar ve taban puanları ile ilgili araştırmalar sürüyor. ÖSYM tarafından 23-39 Temmuz'da gerçekleştirilen YKS tercihlerinin sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler ek tercih yapacaklar..

Eğitim 7 Ağustos 2019 09:01
2019 YKS ek tercihler ne zaman? Taban ve tavan puanlar...
-A +A

Üniversite ek tercihler ile ilgili heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından 23-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen tercihlerin sonuçları açıklandı. YKS yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler ek tercih bildiriminde bulunacaklar. Ek tercih öncesi kontenjanlar ve taban tavan puanları araştırılmaya başlandı. Peki, üniversite ek kontenjanlar, taban tavan puanları açıklandı mı? 2019 YKS ek tercihler ne zaman? İşte konu ile ilgili detaylar...
 
ÜNİVERSİTE EK KONTENJANLAR VE TABAN PUANLARI AÇIKLANDI MI?
 
YKS yerleştirme sonuçlarının ardından yükseköğretim programlarına yerleşemeyen öğrenciler boş kontejanları araştırmaya başladılar. Ancak, YKS ek tercih kılavuzu henüz yayınlanmadı. YKS ek tercih kılavuzunun yayınlanması ile birlikte üniversitelerin boş kontenjanları ile taban tavan puanları belli olacak.
 
Ek tercih kılavuzu ile tercih takvimi de açıklanacak. Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak... Takvim. 
 
.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti