2019 yılının ilk meclisi yapıldı

Yenişehir Belediyesi’nin 2019 yılı ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Yenişehir 8 Ocak 2019 14:24
2019 yılının ilk meclisi yapıldı
-A +A

Belediye Başkanı Süleyman Çelik başkanlığında toplanan Belediye Meclis toplantısında Başkan Çelik, yapılan çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgi verdi.

MHP Grup sözcüsü Serhat Savcı, sulama birliği ile ilgili sıkıntılarla ilgili çiftçinin mağdur edildiğini ve bu konuda belediye olarak bir çalışma yapılmasını istedi. Savcı ayrıca, belediye meydanında ki çalışmaların neden durduğunu vatandaşın merak ettiğini de sözlerine ekledi. İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Ercan Özel’de, vatandaşın kendilerine ilettikleri talepleri Belediye Başkanı Süleyman Çelik’e aktardı.

Kış ayları ile çalışmaların normalin altına düştüğünü dile getiren Belediye Başkanı Süleyman Çelik’te, ‘Artık son meclislerimizi yapıyoruz. 31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldı. Güzel hizmetlerde bulunduk. İnşallah önümüzdeki dönem yarım kalan hizmetlerimizi de tamamlayacağız’ dedi.

Daha sonra geçilen gündemlerde belediye meclisi her yıl olduğu gibi bu yıl da tatilini Ağustos ayında geçirecek. Yapılan Denetim komisyonu seçimlerinde denetim komisyonu şu isimlerden oluştu; Hasan Sabri Kapoğlu, Yasemin Şen Zeytin ve Mesut Bedel. Mecliste imar komisyonundan gelen kararlar oy birliği ile kabul edilirken, yapılan MOBESE çalışmalarında sıkıntılı olan bölgelerin belediye tarafından yapılması maddesi MHP ve İYİ parti’nin ret oyuna karşılık AKP’nin oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti