15 Temmuz coşkuyla kutlanacak

Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’nun başkanlığında Kaymakamlık makamında '15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.

Yenişehir 12 Temmuz 2018 17:02
15 Temmuz coşkuyla kutlanacak
-A +A

Toplantıda, '15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri çerçevesinde Yenişehir’de yapılacak olan faaliyetler ile ilgili konular görüşüldü. Toplantıya, Garnizon Komutan V. Hava Piyade Yarbay Fatih Çelik, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Emniyet Müdürü Bülent Albayrak, Jandarma Komutanı Üsteğmen Burak Dural ve ilgili kurum müdürleri katıldı. Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, 15 Temmuz tarihinin önemine değinerek, "Biz her fırsatta 15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız diyoruz. Bu nedenle vatandaşlarımızın da 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmamaları için dolu dolu bir program hazırladık. Yaptığımız toplantıda 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü aşağıdaki program çerçevesinde ifa edilecektir. Etkinliklerimize bütün Yenişehirli hemşerilerimizi bekliyoruz" dedi.'15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' şu etkinlikler yapılacak;

 1- 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 11.00’da Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, şehit yakınları ve gazilerimizin katılımıyla Yenişehir Şehitliğinde (Yenişehir Mezarlığı) şehit kabirlerinin ziyaret edilmesi, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunması.
 2- 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 12.00’da Kavaklı Mahallesi'nde düzenlenecek '15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma' programına tüm Kamu Kurum Kuruluş Müdür ve Müdür yardımcıları, sivil toplum kuruluşları ve onların temsilcileri ile tüm halkın katılımın sağlanması.
 3- 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 21.00’da 'Milli Birlik Yürüyüşü'nün yapılması. (Yürüyüş Derviş Eroğlu Bulvarından başlanarak Mehter Takımı eşliğinde Çınarlı Camii önünde sona erecektir.)
4- 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 21.30’dan itibaren Çınarlı Camii önünde düzenlenecek '15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' programının icrası.
5- 15 Temmuz 2018 Pazar akşamı saat: 00:13’da bütün camilerde '15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'  vesilesiyle 'selâ' okunması,
6- Okunacak Selâ’yı müteakiben Programın sonlandırılması.


Kaynak : ERTAN ADANA /YENİŞEHİR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti